Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSejmik zaostrza przepisy antysmogowe

Sejmik zaostrza przepisy antysmogowe

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 03 wrzesień 2021 00:44

W świetle nowego prawa od nowego roku nowo powstałe instalacje grzewcze na terenie Bydgoszczy nie będą mogły być ogrzewane węglem. Ponadto w najbliższych latach piece najgorszej jakości będą musiały zostać wymienione pod groźbą sankcji. Sejmik w poniedziałek zaktualizował przepisy antysmogowe.

Od 2019 roku nie wolno już palić węglem brunatnym oraz innymi paliwami bardzo niskiej jakości. W poniedziałek Sejmik Województwa zdecydował, że m.in. w Bydgoszczy jeżeli istnieje możliwość przyłączenia do sieci gazowej lub ciepłowniczej nie będzie wolno od 1 stycznia eksploatować nowych instalacji na paliwa stałe np. na węgiel. Ten zakaz obejmie tylko instalacje oddane do użytku po 1 stycznia 2022 roku.

 

Do końca 2023 roku można eksploatować piece bezklasowe oraz kominki (jeżeli jest to jedyne źródło ogrzewania), a także piece kaflowe. Od 1 stycznia 2024 roku ich użytkowanie będzie zakazane. Piece klasy 3 i 4 będzie wolno użytkować tylko do końca 2027 roku.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu