Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSymboliczne połączenie Bydgoszczy z Nakłem ścieżką rowerową

Symboliczne połączenie Bydgoszczy z Nakłem ścieżką rowerową

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 20 wrzesień 2021 13:34
Symboliczne połączenie Bydgoszczy z Nakłem ścieżką rowerową Fot: Bogusław Białas

W niedzielę odbył się rajd rowerowy, a właściwie dwa rajdy, w ramach symbolicznej inauguracji ścieżki rowerowej z Bydgoszczy do Nakła nad Notecią. Do tej pory nie było przyjaznej i bezpiecznej infrastruktury dla użytkowników dwóch kółek. Budowę ścieżki dofinansowała Unia Europejska.

W niedzielę pierwszy rajd wyruszył ze Starego Rynku w Bydgoszczy, wśród uczestników wydarzenia znalazł się m.in. prezydent Rafał Bruski. Rowerzyści pokonali blisko 20 km, aby dotrzeć do Gorzenia. Druga grupa wyruszyła z mariny w Nakle i pokonując około 10 km również dotarła do Gorzenia, gdzie zorganizowano posiłek i występy artystyczne.

 

Za ponad 5 mln zł powiat nakielski zbudował 15 km odcinek ścieżki rowerowej od Łochowic przez Potulice i Gorzeń do Nakła. Z tego ponad 4 mln zł dofinansowała Unia Europejska. Infrastruktura rowerowa od Łochowic do Bydgoszczy istniała już wcześniej.

 

Zaszczyt symbolicznego przecięcia wstęgi przypadł najmłodszym uczestnikom

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu