Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTrzydniowa przerwa w magazynie darów dla uchodźców. Pomagać można jednak w innych miejscach

Trzydniowa przerwa w magazynie darów dla uchodźców. Pomagać można jednak w innych miejscach

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 06 kwiecień 2022 07:37

Od lutego w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym działa główny bydgoski magazyn dystrybucji darów dla uchodźców. Do tego miejsca możemy przywozić dary, tam też są one wydawane uchodźcom z Bydgoszczy, ale też pakowane na tiry i wysyłane na terytorium Ukrainy. Codziennie przez to miejsce przewijają się setki wolontariuszy. Od jutra magazyn czeka jednak przerwa techniczna.

Od czwartku 7 kwietnia do soboty 9 kwietnia z powodów technicznych magazyn będzie nieczynny. Powróci on do funkcjonowania w niedzielę 10 kwietnia (w tą niedzielę będzie wyjątkowo czynny). Od tego dnia wróci on do funkcjonowania w trybie poniedziałek – sobota w godzinach 10-20 (dla wolontariuszy i darczyńców oraz 12-18 dla uchodźców).

 

Od czwartku do soboty dary można przywozić jednak w inne miejsca m.in.:

Bydgoskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu ul. Gdańska 5, przyjmuje dary od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 20 oraz w soboty w godz. 10 – 14.

• Fundacja EMIC w Bydgoszczy, ul. Gdańska 128, przyjmuje dary codziennie w godz. 9-20.

• Szkoła Podstawowa nr 65, ul. Duracza 7 (Fordon) – od poniedziałku do piątku w godz. 16 – 18

• Szkoła Podstawowa nr 28, ul. Baczyńskiego 1 (Kapuściska ) – od poniedziałku do piątku w godz. 16 – 18

• Szkoła Podstawowa nr 64, ul. Sardynkowa 7 (Osowa Góra) – od poniedziałku do piątku w godz. 16 – 18.

- Wyższe Seminarium Duchowne ulica Grodzka w godzinach 8-18 (zbiórka prowadzona przez Caritas)

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Rolnik z Chełmży pokazuje, że Polak potrafi. Zrobiło się o nim głośno w kraju

  Coraz więcej sklepów oferuje swoim klientom możliwość zapłacenia za towar w kasie samoobsługowej bez konieczności stania w kolejce. Zazwyczaj są to tylko płatności bezgotówkowe. Po sąsiedzku rolnik z Chełmży wdrożył swój patent na bezobsługową sprzedaż ziemniaków, tym razem płatność jest gotówkowa. Zrobiło się o nim w mediach społecznościowych i ,na portalu dziennika ,,Fakt”.

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

Wiadomości z regionu