Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRolę magazynu darów w Myślęcinku przejmują punkty osiedlowe

Rolę magazynu darów w Myślęcinku przejmują punkty osiedlowe

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 28 kwiecień 2022 15:36

Do soboty 23 kwietnia ukraińscy uchodźcy zgłaszali się po dary do Bydgoskiego Centrum Targowo Wystawienniczego, uznano jednak, że a formuła pomocy się już wyczerpała, dlatego postanowiono pomoc zdecentralizować do punktów osiedlowych, które powoli powstają. Jeszcze soboty 23 kwietnia społecznicy utworzyli taki punkt przy Gdańskiej 138, w miejscu byłego sklepu sportowego.

Punkt ten czynny jest niemal codziennie przez dwie godziny, ustawiające się kolejki pokazują jak bardzo pomoc jest wciąż potrzebna. W sklepie uchodźcy mogą bezpłatnie otrzymać najpotrzebniejsze artykuły.

 

Po sąsiedzku, dosłownie kilkanaście metrów dalej w byłym sklepie Akpol znajduje się z kolei społeczny magazyn, tam mieszkańcy mogą przywozić dary, a wolontariusze je segregują, a później przekazują do sklepów społecznych. W piątek 29 kwietnia dary można przywozić w godzinach 9:00-11:00 oraz 18:30 – 20:00. Przede wszystkim potrzeba żywności o długm terminie ważności.

 

 

 

Inny ze sklepów utworzono przy ulicy Jackowskiego 30.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Rolnik z Chełmży pokazuje, że Polak potrafi. Zrobiło się o nim głośno w kraju

  Coraz więcej sklepów oferuje swoim klientom możliwość zapłacenia za towar w kasie samoobsługowej bez konieczności stania w kolejce. Zazwyczaj są to tylko płatności bezgotówkowe. Po sąsiedzku rolnik z Chełmży wdrożył swój patent na bezobsługową sprzedaż ziemniaków, tym razem płatność jest gotówkowa. Zrobiło się o nim w mediach społecznościowych i ,na portalu dziennika ,,Fakt”.

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

Wiadomości z regionu