Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRowerowa Stolica Polska nabiera tempa

Rowerowa Stolica Polska nabiera tempa

Napisane przez  Bydgoszcz.pl / UMB Opublikowano w Bydgoszcz środa, 15 czerwiec 2022 15:21
Rowerowa Stolica Polska nabiera tempa Fot: UMB

Blisko 4 miliony przejechanych kilometrów na rowerze, 42,5 tys. użytkowników i niemal 230 tys. odbytych treningów – tak prezentują się statystki na półmetku ogólnopolskiej rywalizacji, którą organizuje nasze miasto. Na liczniku Metropolii Bydgoszcz ponad 860 tys. rowerowych kilometrów.


Bydgoszcz, Osielsko i Białe Błota to pierwsza trójka na półmetku Rowerowej Stolicy Polski 2022, wspólnie kręcą kilometry dla całej Metropolii Bydgoszcz. W połowie czerwca plasujemy się na 9. miejscu. Walka o zaszczytny tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce jest w tym roku bardzo zacięta. Podium ogólnopolskiej klasyfikacji od pierwszego dnia należy do Białej Podlaskiej. Rowerzyści z miasta na Lubelszczyźnie wykręcili już 375 tys. kilometrów. Na Puławach aktywni cieszą się z drugiego miejsca, a podium zamyka Gorzów Wielkopolski. W rywalizacji liczy się każdy kilometr. Rowerzyści bez względu na wiek spędzają wolne chwile na dwóch kółkach kręcąc kilometry dla swoich miast, ale przede wszystkim dla samych siebie. Pamiętajmy, że akcja ma charakter rekreacyjny i najważniejsza jest dobra zabawa!

 

Mamy półmetek

Do rywalizacji do tej pory przystąpiło 42,5 tys. użytkowników, którzy jeżdżą na rowerze dla 56 miast. Razem przejechaliśmy już niemal 4 miliony kilometrów. W sumie odnotowaliśmy 228 tysięcy treningów. To oznacza średnio 15,2 tys. treningów dziennie. Średnia długość jednego treningu to 17,5 km . Ze statystyk wynika, że to mężczyźni wsiadają częściej na rower.

 

Jak to wygląda na naszym lokalnym podwórku? W sumie cykliści kręcący dla Metropolii Bydgoszcz zapisali 54 tys. treningów. Najliczniejszą grupą wiekową są rowerzyści i rowerzystki 35+. Ze statystyk wynika, że więcej kilometrów kręcą Panowie. Na liczniku całej Metropolii odnotowaliśmy 861 tys. kilometrów.

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

  W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

  Etykiety: kolej
 • 154 mln zł to pierwsze podsumowanie Finału WOŚP

  Na koniec niedzieli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała, że udało się zebrać podczas 31. Finału ponad 154 mln i 606 tys. zł – jest to kwota o ponad 18 mln większa niż bilans zamknięcia ubiegłorocznego finału, zatem można mówić o nowym rekordzie. Oczywiście to nie koniec, bo wciąż środki spływają, trwa też jeszcze wiele aukcji, zatem na pewno ta kwota będzie ostatecznie znacznie wyższa.

Wiadomości z regionu