Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoski Szpital Miejski rok 2021 zakończył na plusie

Bydgoski Szpital Miejski rok 2021 zakończył na plusie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 22 czerwiec 2022 00:53

Wiele szpitali powiatowych ma problemy finansowe, bydgoski Szpital Miejski do nich się nie zalicza, bowiem jak wynika z przyjętego w czerwcu przez prezydenta sprawozdania finansowego, rok 2021 zakończył ponad pół milionowym zyskiem. Również rok 2020 zamknięty był z zyskiem powyżej pół miliona. W 2021 roku zysk udało się poprawić o ponad 60 tys. zł.

Ze sprawozdania wynika też, że bydgoski szpital nie posiada specjalnie istotnych zobowiązań. Rok 2021 był rekordowy jeżeli chodzi o przychody z działalności leczniczej , które przekroczyły 100 mln zł. Również rekordowe były koszty operacyjne, ale przyniosło to zysk w kwocie blisko 668 tys. zł, po zapłaceniu od tej kwoty ponad 102 tys. zł podatku, Wielospecjalistyczny Szpital Miejski kończy rok z ponad 565 tys. zyskiem. Całość zobowiązań długoterminowych szpitala na 31 grudnia 2021 roku oszacowano na 149,4 tys. zł, czyli jest to kilkukrotnie mniejsza kwota od wypracowanego w roku ubiegłym zysku.

 

Szpital Miejski nie odgrywał specjalnej roli w czasie pandemii COVID-19 – choć takimi pacjentami także się zajmował, wiele placówek które taką rolę odgrywały, dzięki dodatkom COVID-19 mogły znacznie poprawić swoje finanse.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu