Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDo końca przyszłego roku zmodernizowany ma zostać Teatr Polski

Do końca przyszłego roku zmodernizowany ma zostać Teatr Polski

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 19 lipiec 2022 20:35
Do końca przyszłego roku zmodernizowany ma zostać Teatr Polski Wizualizacja

O potrzebie gruntowej modernizacji gmachu Teatru Polskiego, który powstał w 1949 roku mówiło się już od kilku lat, właśnie podpisano umowę, w ramach której bydgoska firma KWK Construction Deweloper ma w ciągu 16 miesięcy przeprowadzić gruntowny remont. Przetarg na to zadanie ogłoszono jeszcze w sierpniu ubiegłego roku, trudna sytuacja na rynku budowlanym sprawiła, że dopiero teraz mamy umowę.

Formalnie pracę w kierunku modernizacji rozpoczęto w 2015 roku zamawiając dokumentację projektowo-budowlaną. Otwarcie ofert w przetargu nastąpiło na początku stycznia – najtańszą ofertę złożyła fordońska firma KWK Construction Deweloper na niespełna 40 mln zł, wartość najdroższej oferty przekroczyła 56 mln zł. Ratusz oszacował na inwestycję jednak niespełna 22 mln zł, czyli najtańsza oferta blisko dwukrotnie przekroczyła budżet, co wymagało zgody radnych na zwiększenie budżetu.

 

Projekt zakłada budowę ogrodzenia oraz powiększenie całego teatru o budowę nowej przestrzenii, nie przewiduje się jednak w tej tkance pomieszczeń. Remont ma przejść także sala główna, powstać zapadnia sceniczna w konstrukcji studni żelbetowej, powstać winda towarowo-osobowa, a także kompleksowe ocieplenie budynku. Wykonawca, który wygra ten przetarg będzie musiał poprawić estetykę sceny oraz całej sali, gdzie odbywają się przedstawienia.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu