Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy z lotami do stolicy pojawią się znowu perturbację?

Czy z lotami do stolicy pojawią się znowu perturbację?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 22 sierpień 2022 12:35
Czy z lotami do stolicy pojawią się znowu perturbację? Fot: PLB

Formalnie samorządy nie mogą dotować linii lotniczych, ale wszyscy wiedzą, że usługi marketingowe i reklamowe jakie na rzecz portów lotniczych wykonują linie lotnicze, są wkalkulowane w rentowność obsługiwania danej trasy. Do rozbieżności cenowych doszło między PLL LOT i Województwem Kujawsko-Pomorskim.

Województwo ogłosiło przetarg na świadczenie usług reklamowych na pokładach samolotów latających do Bydgoszczy – mowa np. o emitowaniu spotów na telebimach, banerze na stronie internetowej linii lotniczej, czy publikacjach w gazetce pokładowej – na ten cel chciano przeznaczyć 2,2 mln zł. Jedyną ofertę w przetargu złożyło PLL LOT latające na trasie Bydgoszcz – Warszawa, oferujące obecnie też dwa tygodniowe sezonowe loty z Bydgoszczy do Krakowa. PLL LOT złożył ofertę na blisko 3,2 mln zł. W efekcie tego postępowanie przetargowe zostało unieważnione. Zamówienie dotyczyć miało działań promocyjnych przeprowadzonych do końca bieżącego roku.

 

Wynika z tego, że usługi reklamowe na pokładzie samolotów PLL LOT nie będą wykonywane. Nie wiemy natomiast jak wpłynie to na współpracę tych linii lotniczych z bydgoskim lotniskiem.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • W ciągu dwóch miesięcy w kujawsko-pomorskim ubyło ponad 300 policjantów

  Sytuacja w policji zaczyna robić się bardzo ciężka – w skali kraju brakuje prawie 13 tys. funkcjonariuszy, również w kujawsko-pomorskim mówimy o sporych brakach. Od policjantów słyszymy, że od dłuższego czasu atmosfera w policji nie jest najlepsza, co wynika z nieatrakcyjnych płac oraz niewielkich perspektyw awansu zawodowego, te problemy podkreśliło przejście starszych funkcjonariuszy na emeryturę na początku 2023 roku.

 • Brytyjscy żołnierze Rangersów szkolili żołnierzy WOT oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej

  Na toruńskim poligonie odbyły się wspólne szkolenia z udziałem 3 Batalionu Rangersów z Wielkiej Brytanii, żołnierzy 8. Kujawsko-Pomoskiej Brygady Wojsko Obrony Terytorialnej, a także funkcjonariuszy Straży Granicznej. Ćwiczono przede wszystkim szturm na budynki.

Wiadomości z regionu