Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDo każdego miejsca w samolocie do Krakowa dopłacimy 322 złote. Obłożenie w samolotach PLL LOT wciąż niskie

Do każdego miejsca w samolocie do Krakowa dopłacimy 322 złote. Obłożenie w samolotach PLL LOT wciąż niskie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 15 lipiec 2023 00:09

Urząd Marszałkowski prowadzi postępowanie na wybór wykonawcy oferty na reklamowanie województwa na pokładzie samolotów, z uwagi na niezbyt wielkie zainteresowanie lotami odbiorców reklamy nie będzie zbyt wielu, ale nieformalnie wszyscy wiedzą, że jest to forma dotowania lotów. PLL LOT za reklamę w lotach na trasie Bydgoszcz – Kraków zaoferował jako jedyny 2 mln i 62 tys. zł. Oferta jest w budżecie, zatem najprawdopodobniej będzie wybrana.


Z Bydgoszczy do Krakowa lata samolot Embraer 175, który zabrać może 82 pasażerów. W tym roku połączenie sezonowe do Krakowa zainaugurowano 16 czerwca i będzie realizowane do końca października. W tym czasie przewiduje się łącznie 78 lotów w dwie strony, co po przemnożeniu przez liczbę miejsc da potencjalnie liczbę 6.396 przewiezionych pasażerów. Jak przez tę liczbę podzielimy koszty reklamy w samolotach, to wychodzi 322,5 zł dopłaty do jednego miejsca, niezależnie czy nim ktoś leci, czy jest puste.

 

Na początku roku informowaliśmy, że władze lotniska odmawiają bydgoskiemu radnemu Szymonowi Rogowi udzielenia informacji o zapełnieniu samolotów do Krakowa, co tłumaczono rzekomą tajemnicą handlową. Te informacje pojawiają się już w sprawozdaniu zarządu bydgoskiego lotniska (widocznie w tym wypadku nie ma już tajemnicy), któremu przyjrzał się portal rynek-lotniczy.pl. Dowiadujemy się z niego, że w 2022 roku z lotów do Krakowa skorzystało 3.806 pasazerów, co jest jednak o ponad 1,5 tys. pasażerów wzrostem w stosunku do 2021 roku co daje zajętość miejsc na poziomie 44%. W tamtym roku loty wykonywano samolotem Bombardier Q400, który PLL LOT wycofał ostatecznie z użytkowania.

 

Jeżeli chodzi o loty do Warszawy to w ubiegłym roku średnio było zajętych 42% miejsc w samolocie, to jednak i tak znacznie lepiej niż w 2021 roku gdy było to zaledwie 28%.

 

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

 • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

  Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

 • Modernizacja Magistrali Węglowej utknęła w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska

  Modernizacja linii kolejowej nr 201, czyli historycznej Magistrali Węglowej ma być jedną z ważniejszych realizacji najbliższej dekady w Polsce, mówimy bowiem o wartej prawie 10 mld zł inwestycji pomiędzy Bydgoszczą i portem Gdynia. Południowy fragment tej inwestycji od kilku lat nie może się doczekać jednak na decyzję środowiskową, co może doprowadzić, że za chwilę termin zakończenia robót w 2028 roku przestanie być aktualny.

  Etykiety: linia nr 201

Wiadomości z regionu