Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDzisiaj jest święto Miedzynia

Dzisiaj jest święto Miedzynia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 20 październik 2022 13:49

W czwartek 20 października o godzinie 16 udostępniony będzie mieszkańcom basen na Miedzyniu znajdujący się przy ulicy Pijarów. Wcześniej korzystali z niego już uczniowie, bowiem przyjęto zasadę, iż do godziny 16 będzie on dedykowany szkołom. Ten basen to jednak przede wszystkim wieloletnia batalia mieszkańców Miedzynia o jego powstanie - Ta droga nie była łatwa – podkreśl na otwarciu Dariusz Smól z Rady Osiedla dodając - Dzisiaj jest święto dla Miedzynia.


Basen ,,Łabędź” bo taką nazwę zyskał powstał przy Zespole Szkół nr 8 przy ulicy Pijarów. Głównym elementem tego obiektu jest basen sportowy o długości 25 metrów i szerokości 12,5 metrów, z różnymi poziomami dna. Oprócz basenu powstała też strefa SPA, która wkrótce będzie uruchomiona.

 

O tym, że z tym basenem wiąże się historia związana z zabiegami społeczności lokalnej mówił na otwarciu prezydent Rafał Bruski wskazując, że z Miedzynia były spore naciski obywatelskie.

 

- Basenu nie ma i nie będzie. Takie słowa słyszałem 9 lat temu, od osoby, która była najbardziej zorientowana w temacie tego basenu – podkreślał Dariusz Smól – Gdybyśmy w to uwierzy, to rzeczywiści by go nie było, ale znaleźli się mieszkańcy, którzy podejmowali różne inicjatywy. Tak jak pan prezydent powiedział – naciskali.

 

- Bardzo chciałam podziękować wszystkim społecznikom, których spotkałam na swojej drodze, którzy się tak pięknie zaangażowali w powstanie tej inicjatywy. Dziękuje wam wszystkim bardzo serdecznie, jesteście wspaniałymi ludźmi – mówiła Violetta Kowalska, przewodnicząca Rady Osiedla Miedzyń Rada Osiedla przekazała dyrektorowi szkoły przy której znajduje się basen tablice z galerią zdjęć, która przedstawia inicjatywy jakie podejmowali mieszkańcy, aby ten obiekt powstał.

 

Basen ma przede wszystkim służyć uczniom okolicznych szkół, to im zarezerwowany będzie do godziny 16, po tej godzinie do godziny 20:30 będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy. Społeczeństwu basen będzie też dedykowany w soboty i niedzielę.

 

Bilet normalny będzie kosztował początkowo 17 zł, ulgowy 12 zł.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu