Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoskie lotnisko z największą dynamiką wzrostu, ale i tak zamykamy krajową siatkę

Bydgoskie lotnisko z największą dynamiką wzrostu, ale i tak zamykamy krajową siatkę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 12 grudzień 2022 11:26
Bydgoskie lotnisko z największą dynamiką wzrostu, ale i tak zamykamy krajową siatkę Fot: PLB

Urząd Lotnictwa Cywilnego podsumował pierwsze półrocze 2022 roku na polskim niebie – w tym czasie wszystkie polskie lotniska obsłużyły łącznie 16,6 mln pasażerów, co stanowi wzrost o 330% w stosunku do 2021 roku, gdy operacje lotnicze ograniczała pandemia. Udział bydgoskiego lotniska w tym torcie jest jednak niewielki.

W pierwszym półroczu 2022 roku Port Lotniczy Bydgoszcz obsłużył blisko 94,5 tys. pasażerów – w stosunku do 2021 roku, gdy było ich około 9,1 tys. to jest fenomenalny wzrost o ponad 936%, najwyższa dynamika wzrostowa ze wszystkich lotnisk. Jest to jednak mniej niż połowa ruchu obsłużonego w 2019 roku, w ostatnim roku przed pandemią.

 

Zdecydowanym polskim liderem jest warszawskie Okęcie z prawie 5,8 mln pasażerów, przed krakowskimi Balicami z prawie 3,2 mln pasażerów. Powyżej miliona plasują się jeszcze: Katowice-Pyrzowice, Wrocław, Gdańsk i podwarszawski Modlin. Blisko przekroczenia tej granicy znajduje się Poznań – 870 tys.

 

Bydgoszcz zalicza się zatem do lotnisk z końca stawki, jeszcze w 2019 i 2020 roku mieliśmy większy ruch od lotniska w Lublinie, w pierwszym półroczu tego roku ten port przekroczył 119,5 tys. pasażerów i zaczął nam uciekać. Gorzej wypadają jedynie lotniska: Łódź, Olsztyn i Zielona Góra, które jednak nigdy nie wyprzedzały Bydgoszczy.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • W ciągu dwóch miesięcy w kujawsko-pomorskim ubyło ponad 300 policjantów

  Sytuacja w policji zaczyna robić się bardzo ciężka – w skali kraju brakuje prawie 13 tys. funkcjonariuszy, również w kujawsko-pomorskim mówimy o sporych brakach. Od policjantów słyszymy, że od dłuższego czasu atmosfera w policji nie jest najlepsza, co wynika z nieatrakcyjnych płac oraz niewielkich perspektyw awansu zawodowego, te problemy podkreśliło przejście starszych funkcjonariuszy na emeryturę na początku 2023 roku.

 • Brytyjscy żołnierze Rangersów szkolili żołnierzy WOT oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej

  Na toruńskim poligonie odbyły się wspólne szkolenia z udziałem 3 Batalionu Rangersów z Wielkiej Brytanii, żołnierzy 8. Kujawsko-Pomoskiej Brygady Wojsko Obrony Terytorialnej, a także funkcjonariuszy Straży Granicznej. Ćwiczono przede wszystkim szturm na budynki.

Wiadomości z regionu