Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz ponad trzykrotnie więcej płaci za polisę od stanu dróg, niż wypłacane są odszkodowania

Bydgoszcz ponad trzykrotnie więcej płaci za polisę od stanu dróg, niż wypłacane są odszkodowania

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 20 luty 2023 16:45

Za stan dróg odpowiada cywilnie ich zarządca, jeżeli z powodu np. dziury dojdzie do uszkodzenia pojazdu wówczas kierowca może domagać się od zarządcy odszkodowania. W przypadku Bydgoszczy, czyli dróg będących w zarządzie ZDMiKP rocznie jest zgłaszanych kilkaset takich szkód, odszkodowania płacą firmy ubezpieczeniowe, bowiem miasto ma wykupione polisy.

 

O dane statystyczne dotyczące odszkodowań wystąpił do ratusza radny Szymon Róg. W latach 2019-2022 mieliśmy łącznie stwierdzonych 861 szkód, które firmy ubezpieczeniowe oszacowały na przeszło 946 tys. zł. Odszkodowania poszkodowanym zapłacił ubezpieczyciel.

 

Ubezpieczyciele sporo zarobili

Radny zapytał również o wysokość składek ubezpieczeniowych płaconych w ramach tych polis. W okresie od czerwca 2018 roku do połowy bieżącego roku (z uwagi na wykupowanie polis w okresie czerwiec – maj ) Bydgoszcz zapłaciła prawie 3,3 mln zł składek.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu