Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZa dwa tygodnie wprowadzone zostaną stawki maksymalne w taksówkach

Za dwa tygodnie wprowadzone zostaną stawki maksymalne w taksówkach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 04 marzec 2023 12:31

Od soboty 18 marca wejdzie w życie uchwała Rady Miasta Bydgoszczy, która ustanawia maksymalne stawki za przewozy w taksówkach. Uchwała ta powinna z jednej strony zamrozić stawki na pewnym poziomie, a z drugiej strony ograniczyć zjawisko zawyżonych cen. To właśnie problem, iż niektóre osoby świadczyły przewozy po rażąco zawyżonych stawkach, często wprowadzając konsumentów w błąd, był główną przyczyna, iż ratusz zdecydował się wyjść z inicjatywą wprowadzenia stawek maksymalnych.

22 lutego Rada Miasta Bydgoszczy uchwaliła następujące stawki maksymalne:

W taryfie I (obowiązującej w godzinach 5:00 – 23:00 w dni powszednie) maksymalna stawka za kilometr wynieść może 4,50 zł, opłata początkowa 9 zł oraz godzina postoju 50 zł.

W taryfie II (obowiązującej od 23:00 do 5:00 w dni powszednie oraz w soboty, w niedzielę, w święta, a także 24 i 31 grudnia) opłata za kilometr wynieść może maksymalnie 6,25 zł, natomiast początkowa 9 zł, oraz godzina postoju 50 zł.

 

Uchwałę w Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko-Pomorskiego wojewoda opublikował w czwartek 2 marca, zacznie ona zatem obowiązywać 18 marca (14 dni po publikacji).

 

Warto wspomnieć, że czas postoju to również postój taksówki w korku czy na światłach (liczony proporcjonalnie od stawki godzinowej). Piszemy to, bowiem nie każdy pasażer o tym wie.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu