Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWojewództwo szuka dyrektora dla Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy

Województwo szuka dyrektora dla Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 24 marzec 2023 13:50

Usytuowany przy Starym Rynku w Bydgoszczy gmach bydgoskiej biblioteki to jeden z bardziej reprezentacyjnych elementów bydgoskiej starówki, gdy przypadają ważne daty związane z polską niepodległością, budynek ten dekorowany jest w barwach narodowych. W czwartek 23 marca Zarząd Województwa ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora tej biblioteki.

Głównym organem prowadzącym Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną jest Województwo Kujawsko-Pomorskie. Dotychczasowi jej dyrektorzy w pewnym sensie byli legendami – dyrektor Ewa Stelmachowska obowiązki objęła w 1991 roku i przestała je pełnić w 2020 roku, z uwagi na osiągnięcie wieku emerytalnego. W 2020 roku konkurs wygrał Krzysztof Gonia, związany z biblioteką od 1995 roku, co traktowano jako kontynuację tej samej misji. Gonia cieszył się sympatią pracowników, wielkim zaskoczeniem dla bydgoskiej społeczności była jego nagła śmierć w Wigilię.

 

Zarząd Województwa obowiązki dyrektora powierzył dotychczasowej wicedyrektor Dagmarze Reszkowskiej, do czasu rozstrzygnięcia konkursu na pełną kadencję. Konkurs ten w BIP został ogłoszony w czwartek 23 marca, potencjalni kandydaci mogą zgłaszać swoje oferty do 26 kwietnia. Przewiduje się, że komisja konkursowa nowego dyrektora wybierze przed końcem maja.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu