Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNasyp mostu wymaga poważnej przebudowy. Ogłoszono przetarg

Nasyp mostu wymaga poważnej przebudowy. Ogłoszono przetarg

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 29 marzec 2023 07:35
Barierki ustawione w miejscu wystąpienia problemu Barierki ustawione w miejscu wystąpienia problemu Fot: PFU

W czwartek Zarząd Dróg i Komunikacji Publicznej ogłosił przetarg na przebudowę dojazdu do mostu nad Kanałem Bydgoskim, chodzi o dojazd do mostu od strony ulicy Bronikowskiego, ogłoszenie jest wymuszone występującymi niekorzystnymi zjawiskami geologicznymi. Otwarcie ofert w przetargu zaplanowano na 7 kwietnia.

 

Można powiedzieć, że obecnie ten most jest częścią Węzła Zachodniego. Przeprowadzone w ubiegłym roku badania geologiczne wykazały powstałe przy studzience kanalizacyjnej zapadlisko spowodowało uszkodzenie nasypu, przez co woda opadowa wypłukuje grunt. Według autorów analizy konieczna jest też gruntowana przebudowa kanalizacji deszczowej na tym odcinku. Właściwą skale uszkodzeń będzie można jednak ocenić po rozbiórce nasypu.

 

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

 • Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

  Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

  Etykiety: Szlachetna Paczka
 • Czy osoby, które nie wymieniły pieców faktycznie nie mają się czego obawiać?

  Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

  Etykiety: smog

Wiadomości z regionu