Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBiałe Błota robią kolejne podejście do budowy przedszkola w Cielu

Białe Błota robią kolejne podejście do budowy przedszkola w Cielu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 12 lipiec 2023 06:50

Wiosną spore emocje między wójtem i radnymi w Białych Błotach budziła sprawa budowy przedszkola w Cielu – w rozpisanym wówczas przetargu najtańsza oferta opiewała na 17,8 mln zł, to o jakieś 1,8 mln zł więcej niż zapisano w budżecie. Na założenia inwestycyjne wójta nie chciała się zgodzić większość radnych, w rezultacie na zwiększenie finansowania Rada się nie zgodziła i przetarg musiał zostać unieważniony. Teraz sprawa wraca.

 

Pod koniec czerwca wójt Dariusz Fundator rozpisał na nowo przetarg, jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to 20 lipca powinniśmy poznać oferty, bowiem na ten dzień zaplanowane jest ich otwarcie. Będzie to kluczowy moment, bowiem pokaże jakie są na dzisiaj realne ceny. Być może tym razem ceny będą niższe, wówczas będzie można inwestycję sfinansować bez podnoszenia budżetu, ale istnieje też ryzyko, że oferty będą jeszcze wyższe. Dzisiaj jest to jedynie spekulowanie, zatem mieszkańcom pozostaje chwile poczekać do dnia otwarcia ofert.

 

Do postępowania przetargowego załączono ten sam program użytkowy co w poprzednim przetargu. W dyskusji między radnymi i wójtem pojawiał się argument, aby zmienić założenia np. zastosować bardziej ekologiczne i tańsze elementy ogrzewania. Programu użytkowego jednak nie zmieniono, zatem mamy w obu przetargach właściwie te same założenia.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu