Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadny zagłosował za radną. ,,Palcem przejechałem”. Może mu grozić więzienie

Radny zagłosował za radną. ,,Palcem przejechałem”. Może mu grozić więzienie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 30 listopad 2023 06:07

Do dość zaskakującej sytuacji miało dojść na sesji Rady Gminy Białe Błota w miniony wtorek – zdaniem mieszkańca gminy radny zagłosował w imieniu radnej, której nie było w momencie głosowania na sali obrad. Obwiniony nie wypierał się tego. Sprawa może mieć poważny finał, bowiem przed rokiem było głośno o skazaniu byłej posłanki Magdaleny Z., która otrzymała rok więzienia w zawieszeniu na dwa za zagłosowanie za innego posła.

 

Zdarzenie miało mieć miejsce w czasie głosowania korekty budżetu gminy na rok bieżący, po raz kolejny wniosek wójta Dariusza Fundatora o korektę budżetu upadł, bowiem poparło go 9 radnych przy 11 głosach przeciwnych, choć jest wątpliwość czy jeden z głosów za faktycznie był oddany prawidłowo.

 

Podczas wolnych głosów z pytaniem do radnego Zbigniewa Moroza zwrócił się mieszkaniec Rafał Sznajdrowski - Jak to się stało, że pani Wolsztyńska, której nie było na sali zagłosowała na swoim tablecie?

 

Po tym pytaniu nastała na sali obrad głucha cisza, w pewnym momencie radny Moroz zabrał głos – Pacem przejechałem.

 

- Palce się panu przejechały, czy pan siebie słyszy – nie krył zdziwienia odpowiedzią mieszkaniec - Palce się panu przejechały pół metra dalej na tablet.

 

Po chwili radny Moroz stwierdził wprost – Przyznaje się, zagłosowałem za.

 

Zabierający później głos radni wyrażali oczekiwanie, że ta sprawa zostanie dogłębnie wyjaśniona.

 

Gdyby nawet w tym głosowaniu nie uznać głosu radnej Wolsztynskiej to nie wpłynie to na wynik głosowania. Nie oznacza to jednak, że nie będzie to miało dalszych konsekwencji, bowiem radnemu grozi sprawa karna, gdzie kodeks karny przewiduje nawet pozbawienie wolności oraz zakaz pełnienia funkcji publicznych.

 

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

 • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

  Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

 • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

  Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu