Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW maju ma ruszyć przebudowa ulicy Grunwaldzkiej

W maju ma ruszyć przebudowa ulicy Grunwaldzkiej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 17 styczeń 2014 13:02

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wyłonił wykonawcę, który w ciągu najbliższych miesięcy dokona pod potrzeby rozbudowy ulicy Grunwaldzkiej podziału działek i przygotuje dokumentacje przewłaszczeniową. Drogowcy przewidują, że w maju zostanie wydane pozwolenie i ruszą prace budowlane.

 

Inwestycja dotyczyć ma odcinka ulicy Grunwaldzkiej od Węzła Zachodniego do zachodniej granicy Bydgoszczy. Grunwaldzka ma zostać dostosowana do standardu drogi dwupasmowej, tak jak ma to miejsce na odcinku od Węzła Zachodniego do Ronda Grunwaldzkiego. Władze Bydgoszczy liczą, że te działania usprawnią przejazd przez Bydgoszcz.

 

ZDMiKP przewiduje, że konieczne będzie zmienienie granic 185 działek. Na Czyżkówku część budynków zostanie wyburzona. Wykarczowany zostanie także fragment lasu pomiędzy Czyżkówkiem i Osową Górą.  Zgodnie z rozstrzygnięciem przetargowym za podział działek odpowiadać będzie firma Optima BG z Krakowa.

 

Ulica Grunwaldzka ma status drogi krajowej. GDDKiA określa ja jako drogę nr 80. 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu