Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZebrano ponad 23 tys. na cmentarz Starofarny

Zebrano ponad 23 tys. na cmentarz Starofarny

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz środa, 05 listopad 2014 11:16

Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy podsumowało ubiegłotygodniową kwestę na ratowanie cmentarza Starofarnego. W tym roku udało się zebrać rekordową kwotę 23.089 zł. Wśród kwestujących znaleźli się marszałek Sejmu Radosław Sikorski i minister Teresa Piotrowska.

Choć wymieniać znanych bydgoszczan wspierających to dzieło można by dość długo, gdyż to w zamyśle oni mają być ambasadorami tej kwesty i swoim przykładem pokazywać, że warto dołożyć te kilka złotych na ratowanie wspólnego dziedzictwa.

W tym roku kwestowano na cmentarzach: Starofarnym, Nowofarnym, komunalnym przy ul. Wiślanej oraz parafialnym na Kossaka. Dodatkowo dzieci ze szkolnych szkół TMMB w czwartek zbierali datki w centrum miasta, pieniądze zbierane były też w Filharmonii Pomorskiej.

 

Na samym cmentarzu Starofarnym zebrano 10,1 tys. zł.

 

Pieniądze w tym roku trafią m.in. na ratowanie popękanej tablicy grobu Franciszka Rutkowskiego.

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

 • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

  Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

 • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

  Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu