Jesteś tutaj: HomeBydgoszczGralik: Bydgoszcz nie ma szczęścia do rządzących

Gralik: Bydgoszcz nie ma szczęścia do rządzących

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 05 listopad 2014 12:17

Kandydat na prezydenta Bydgoszczy Marek Gralik w ostatnim czasie swoją kampanie wyborczą prowadzi nie tylko w opozycji do prezydenta Rafała Bruskiego, ale także i jego poprzednika Konstantego Dombrowicza, wskazując przy tym siebie jako jedyną alternatywę. Również w tym tonie prowadzona była przez niego wypowiedź na konwencji wojewódzkiej partii we wtorek w Filharmonii Pomorskiej.

- Bydgoszcz nie ma szczęścia do rządzących. Pycha i obrażanie radnych, skłócenie ze sobą wielu środowisk – cechowało poprzedniego prezydenta i m.in. dlatego nie przeszedł on zwycięsko weryfikacji swoim 8 lat rządów, podczas ostatnich wyborów – atakował Dombrowicza Marek Gralik - Wszystko wskazuje na to, że i obecny prezydent, w tej próbie społecznego osądu zostanie pogrzebany.

 

Bruski pogrzebany ma być jednak z zupełnie innego powodu – braku opracowania jakichkolwiek planów inwestycyjnych na przyszłość.

 

- Były członek Platformy Obywatelskiej, który został wyrzucony z tej partii za skandaliczną wypowiedź na portalu społecznościowym, znalazł schronienie na listach byłego prezydenta – kontynuował Gralik, odnosząc się do kontrowersyjnych wpisów kandydata Porozumienia Dombrowicza na radnego. Zapewne w ten sposób kandydat PiS chciał zobrazować, że Bruski i Dombrowicz zbytnio się nie różnią.

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

 • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

  Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

 • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

  Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu