Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWezwano policję, bo przynieśli niewygodny dla PiS transparent

Wezwano policję, bo przynieśli niewygodny dla PiS transparent

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz środa, 05 listopad 2014 13:27

Na konwencji wojewódzkiej Prawa i Sprawiedliwości w Filharmonii Pomorskiej pojawiła się czwórka działaczy Obozu Narodowo Radykalnego, którzy chcieli dać do zrozumienia, że nie zgadzają się z polityką tej partii w kwestii ukraińskiej. Zatrudniani przez partię ochroniarze oddali ich w ręce policji.

 

Gościem konwencji wyborczej był prezes Jarosław Kaczyński, z tego powodu wydarzenie zabezpieczało kilku lub kilkunastu pracowników specjalistycznej firmy ochroniarskiej, w której pracują byli oficerowie BOR i operatorzy GROM. Rocznie jak ujawniają dziennikarze Newsweeka kosztują oni podatników ponad milion złotych.

 

Czwórka działaczy ONR chciała rozłożyć transparent z napisem – Wołyń 43 my pamiętamy, PiS nie! – z przekreśloną czerwono-czarną flagą, czyli symbolem UPA. Jak wyjaśniał nam Michał Megger, kandydat do Sejmiku z Ruchu Narodowego chcieli zaprotestować przeciwko zachowaniu Jarosława Kaczyńskiego w Kijowie przed rokiem – Wznosił on tam okrzyki, które towarzyszyły mordercom Polaków na Wołyniu.

 

Dość szybko zajęły się nimi jednak osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo Kaczyńskiego. Pierw po krótkich dyskusjach poprosili młodych o wyjście, a następnie po wyproszeniu ich z budynku filharmonii poproszono patrol policji, oczekując podjęcia wobec młodych interwencji. Skończyło się tylko na wylegitymowaniu, gdyż funkcjonariusze policji nie uwierzyli w twierdzenia proszących interwencje, że wstęp do filharmonii odbywał się na imienne zaproszenia.

 

Przyczyna całego zamieszania

 

Można odnieść tylko wrażenie, że tutaj nie chodziło tylko o bezpieczeństwo prezesa Kaczyńskiego, ale także o utemperowanie przeciwników politycznych. Organizatorzy konwencji o tych wydarzeniach dowiadywali się od nas twierdząc, że o żadnych tego typu działaniach nie wiedzieli.

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

 • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

  Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

 • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

  Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu