Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 25 maj 2023

W grudniu grupa bydgoskich radnych chciała podnieść swoje uposażenia, inicjatywa przepadła jednak w głosowaniu. Wraz z pojawieniem się oświadczeń majątkowych, sprawdzamy jak wyglądały ich zarobki w 2022 roku. Zaczynamy od inicjatora podwyżki diet radnego Nowej Lewicy Zdzisława Tylickiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komisja Europejska opublikowała najnowszy raport rankingu konkurencyjności regionów RCI2022, publikowany jest co trzy lata i ma obrazować konkurencyjność jeżeli chodzi o poziom życia regionów Unii Europejskiej na poziomie statystycznym NUTS2 – w Polsce na tym poziomie znajdują się województwa.

Opublikowano w Regionalne

Urządzenia bezprzewodowe do domu cieszą się coraz większą popularnością. Cenimy je za wygodę używania i brak kabla, który ogranicza ruchy oraz zasięg. Czajnik bezprzewodowy znajduje się już niemal w każdym domu, ale są też inne urządzenia domowe działające w technologii bezprzewodowej. Sprawdź, czy znasz je wszystkie.

Opublikowano w Polecane

Dla inowrocławskiej Straży Miejskiej była to nietypowa interwencja – przy ulicy Jacewskiej młody przechodzień zauważył przywiązanego do drzewa psa typu pitbul, zwierze było łagodne, trochę przestraszone. O sprawie zawiadomił policję, a ta przekazała ją strażnikom miejskim.

Opublikowano w Inowrocław

Temat sztucznej inteligencji jest coraz powszechniejszy w dyskursie, jedni patrzą na niego z nadziejami, ale nie brakuje też obaw, na przykład o to, czy pozbawi ona wiele osób pracy – Jeżeli jesteś dobrym grafikiem komputerowym, to co może ci się stać? Dostajesz temat, dajesz odpowiednie zapytanie, gdzie SI ci pewną robotę wykona, która jest nudna i nużąca,a ty obrobisz to, dodasz swoją wiedzę, zrozumienie kontekstu biznesowego – mówi o tym zagadnieniu z entuzjazmem dr Witold Jankowski, prezes ICAN Institute.

Opublikowano w Bydgoszcz

Prawie końca dobiegła rewitalizacja liczącego około 270 metrów bulwaru nad Brdą od Mostu Bernardyńskiego do ulicy Uroczej. Wykonawca wykonuje co prawda jeszcze ostatnie poprawki, ale bulwar jest już formalnie odebrany, a co najważniejsze – udostępniony spacerującym.

Opublikowano w Bydgoszcz

AWZ Deweloper, które buduje naprzeciwko Opery Nova osiedle nazywane ,,Nowym Portem”, a także po zachodniej stronie sąsiadując z Kanałem Bydgoskim, wypracowała z Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej koncepcję budowy ulicy, która rozdzieli budowane budynki mieszkalne, jednocześnie łącząc ulicę Focha z ulicą Obrońców Bydgoszczy. Koncepcja ta zakłada, że będzie to ulica tętniąca życiem, bowiem kondygnacja parterowa ma być dedykowana usługom, w tym gastronomii.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30