Jesteś tutaj: HomeInowrocławDla tych mieszkańców to czy parkujemy przodem czy tyłem ma znaczenie

Dla tych mieszkańców to czy parkujemy przodem czy tyłem ma znaczenie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 05 maj 2021 09:21

Jedni parkują samochody tyłem, inni wjeżdżają na miejsce parkingowe tyłem, nie bez znaczenia ta sprawa jest już dla mieszkańców jednego z bloków przy ulicy Marii Skłodowskiej – Curie w Inowrocławiu. Parkowanie przodem, czyli tyłem do budynku naraża ich w przypadku rozruchu silnika na mieszankę substancji z rury wydechowej.

W sprawie mieszkańców interweniował radny Maciej Basiński, który na drodze interpelacji zaproponował, aby rozważyć nakaz parkowania wyłącznie tyłem, czyli przodem do budynku. Interpelacja nie spotkała się w ratuszu z pozytywnym przyjęciem, bowiem jak informuje zastępca prezydenta miasta, przepisy ruchu drogowego nie przewidują możliwości nakazania parkowania czy to przodem czy to tyłem.

 

Zawsze można jednak poprosić – być może część naszych czytelników po tej publikacji przy wyborze formy parkowania uwzględni uciążliwość jakie niesie parkowanie przodem. Zawsze można też się zastanowić nad umieszczeniem tabliczki, może nie koniecznie coś nakazującą, ale grzecznie proszącą.

 

Warte obejrzenia

  • Najlepsze polskie koszykarki powalczą nad Brdą o Puchar Polski

    W 2018 roku zawodniczki bydgoskiego Basket25 zrobiły niespodziankę zdobywając Puchar Polski. Pod koniec stycznia będą miały ponownie na to szansę, na dodatek przed własną publicznością, bowiem tegoroczny turniej Suzuki Puchar Polski odbędzie się na bydgoskiej Arenie Bydgoszcz, nad samą Brdą. Turniej rozpocznie się w piątek 28 stycznia, a zakończy w niedzielę 30 stycznia.

  • CWZS Zawisza staje się historią

    Zgodnie z podjętą w środę uchwałą, dzisiaj – z dniem 31 grudnia – rozwiązany zostaje Cywilno-Wojskowy Związek Sportowy ,,Zawisza”, można powiedzieć spadkobierca 75 tradycji wielosekcyjnego klubu sportowego Zawisza Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

    

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

Wiadomości z regionu