Jesteś tutaj: HomeInowrocławNa inowrocławskiej hali w weekend majowy więcej zaszczepionych niż w trakcie szczepień w Toruniu

Na inowrocławskiej hali w weekend majowy więcej zaszczepionych niż w trakcie szczepień w Toruniu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 05 maj 2021 20:29
Na inowrocławskiej hali w weekend majowy więcej zaszczepionych niż w trakcie szczepień w Toruniu Fot: UM Inowrocław

Masowe szczepienia na inowrocławskiej hali sportowej ruszyły w sobotę. Co prawda zakładano, że ruszy on dopiero dzisiaj, ale jednej przychodni udało się uzyskać zgodę na wykorzystanie szczepionek z rezerw i można było rozpocząć na początku majowego weekendu. Pierwsze 5 dni może robić wrażenie.

Tylko w sobotę 1 maja było to 1906 szczepień – do niedzieli 3 maja łącznie przeprowadzono 5,6 tys. szczepień. Dla porównania – podczas medialnej akcji w Toruniu, gdzie zaszczepić można było się bez rejestracji, w te dni wykonano niecałe 3 tys. szczepień. Na inowrocławskiej hali szczepiono preparatami Moderny i Astry Zeneci, które przekazało Revita Centrum Medyczne. Jak informują władze Inowrocławia – obiecane przez NFZ szczepionki do dzisiaj nie dotarły z głównej puli.

 

Wynik z pierwszych dni maja robi wrażenie także z tego powodu, że do tej pory – od grudnia w powiecie inowrocławskim wykonano niecałe 39 tys. szczepień. Jest to zatem spory procent dający realne przyśpieszenie szczepień w Inowrocławiu.

 

Warte obejrzenia

  • Najlepsze polskie koszykarki powalczą nad Brdą o Puchar Polski

    W 2018 roku zawodniczki bydgoskiego Basket25 zrobiły niespodziankę zdobywając Puchar Polski. Pod koniec stycznia będą miały ponownie na to szansę, na dodatek przed własną publicznością, bowiem tegoroczny turniej Suzuki Puchar Polski odbędzie się na bydgoskiej Arenie Bydgoszcz, nad samą Brdą. Turniej rozpocznie się w piątek 28 stycznia, a zakończy w niedzielę 30 stycznia.

  • CWZS Zawisza staje się historią

    Zgodnie z podjętą w środę uchwałą, dzisiaj – z dniem 31 grudnia – rozwiązany zostaje Cywilno-Wojskowy Związek Sportowy ,,Zawisza”, można powiedzieć spadkobierca 75 tradycji wielosekcyjnego klubu sportowego Zawisza Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

    

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

Wiadomości z regionu