Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław na cenzurowanym w Kancelarii Premiera?

Inowrocław na cenzurowanym w Kancelarii Premiera?

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Inowrocław wtorek, 31 maj 2022 08:02

W II edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Inowrocław otrzyma jedną z najniższych dotacji w Polsce na poziomie 5 mln zł (będąc bardziej precyzyjnym 4,6 mln zł). Tyle samo Inowrocław otrzymał w ubiegłym roku w pierwszej edycji. Dwa razy z rzędu takie ,,wyróżnienie” karze zadać pytanie, czy nie ma tutaj drugiego dna i podtekstu politycznego?

 

W pierwszej edycji na inowrocławianina przypadło z tego programu niecałe 70 zł, co było jedną z najniższych, jak nie najniższą alokacją w kujawsko-pomorskim, dla porównania Jeziora Wielkie w sąsiednim powiecie przypadło prawie 2 tys. zł na mieszkańca. Czy mamy do czynienia z małostkowością Kancelarii Premiera? W sytuacji, gdy dane miasto dwa razy z rzędu otrzymuje najniższe możliwe dofinansowanie, takie pytanie politycznie trzeba zadać. W szczególności, że formuła Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych w dużej mierze opiera się na uznaniowych decyzjach Kancelarii Premiera. Do dzisiaj opinii publicznej nie przedstawiono np. punktacji i metodologii jej przyznawania, przy wybieraniu projektów do realizacji.

 

Nie jest tajemnicą, że władze Inowrocławia najdelikatniej się z partią rządzącą nie lubią, ale przez takie traktowanie karani są przede wszystkim inowrocławianie, około 70 tys. obywateli naszego kraju.

 

Władze Inowrocławia wnioskowały o 30 mln zł na modernizację odkrytego basenu, który od dwóch lat jest zamknięty z uwagi na zły stan techniczny. Drugi projekt to 65 mln zł na budowę ulic. Trzeci projekt to 5 mln zł na drogi osiedlowe, ten projekt został przyznany.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Afera z toruńskimi rekolekcjami

  W poniedziałek rozpoczęły się Toruńskie Spotkania Młodych jako rekolekcje wielkopostne w parafii św. Maksymiliana Kolbe. Forma przekazu sprawiła, że o wydarzeniu mówią media z całego kraju, a nagrania krążą po internecie. W ramach tych rekolekcji zaprezentowano młodzieży przedstawienie w którym mamy chociażby scenę jak półnagiej dziewczynie mężczyzna zakłada na szyję obroże i ciągnie ją przez kościół na smyczy, do tego dochodzi szereg wulgaryzmów. Z uwagi na charakter nagrań, nie widzimy potrzeby ich publikowania.

 • W bólach Sejmik Województwa przyjął stanowisko w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II

  Dziś upominając się o poszanowanie dobrego imienia Patrona naszego województwa, bronimy prawa każdego człowieka do poszanowania jego godności – napisał Sejmik Województwa w uchwale podjętej w poniedziałek 27 marca. Wcześniej z listem otwartym w tej sprawie zwróciła się do samorządowców Solidarność. Podjęcie tego stanowiska nie było jednak tak oczywiste jak mogło się wydawać, sporo niejasności mogła budzić kuchnia polityczna.

Wiadomości z regionu