Jesteś tutaj: HomeInowrocławCzarno-czarni, Chłopcy z Placu Broni i Joanna Dark na tegorocznym Inowrocławskim Lecie Muzycznym

Czarno-czarni, Chłopcy z Placu Broni i Joanna Dark na tegorocznym Inowrocławskim Lecie Muzycznym

Napisane przez  KCK Opublikowano w Inowrocław środa, 15 czerwiec 2022 14:46

Koncerty w każdą niedzielę, różnorodne klimaty, najpopularniejsze zespoły i artyści, największe hity w coverowych wykonaniach – tak zapowiada się tegoroczna edycja Inowrocławskiego Lata Muzycznego organizowana przez Kujawskie Centrum Kultury  i Miasto Inowrocław.

 

Jak w każdym roku, tak i w tym nie mogło zabraknąć w kalendarzu imprez Inowrocławia obowiązkowego letniego projektu pod nazwą Inowrocławskie Lato Muzyczne. Organizatorzy wydarzenia – Kujawskie Centrum Kultury i Miasto Inowrocław wzbogacili ofertę i tym razem przez cały okres wakacyjny odbędzie się aż… 13 koncertów!

 

- Szczęśliwa trzynastka oznacza więcej koncertów niż w zeszłym roku! Przygotowaliśmy letnią ofertę w różnorodnych klimatach, z pewnością każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Usłyszymy najpopularniejsze przeboje Osieckiej, utwory Marka Grechuty w rytmie flamenco czy największe przeboje muzyki country – relacjonują organizatorzy.

 

Inowrocławskie Lato Muzycznie rozpocznie 3 lipca o godzinie 16:00 koncert zespołu Czarno-Czarni, którego znamy między innymi z piosenek „Nogi” czy „Trąbo twist”. Grupa muzyczna zaprosi do potańcówki w stylu retro, w której zaprezentuje swoje największe przeboje.

 

Kolejna niedziela to spotkanie z melodyjnym rockiem z elementami elektroniki  w wykonaniu zespołu KAJOA. Grupa muzyczna z Torunia zaprezentuje mieszkańcom naszego miasta swoje autorskie utwory z płyty pt. „Fale”.

Następna niedziela, 17 lipca, będzie należeć do niezwykłego Włocha! Andrea Lattari  z zespołem CIAO AMORE zabiorą nas w podróż po największych, włoskich przebojach lat 80-tych. Wśród nich pojawią się takie utwory, jak: „Vamos a la playa” czy „Dolce Vita”.

 

Nie byłoby muzycznych doznań bez polskich artystów wszech czasów takich, jak: Krzysztof Krawczyk, Czesław Niemen czy Zbigniew Wodecki. Dlatego na 24 lipca organizatorzy zaprosili do Inowrocławia zespół WINYL BAND, który w koncercie pt. „Był taki ktoś” zabierze gości w podróż śladami niezapomnianych artystów polskiej sceny muzycznej.

 

Ostatnia niedziela lipca to będzie gratka dla miłośników połączenia stylu bluesa, rocka  i folkloru. Zespół COUNTRY ZENIT zaprezentuje najpopularniejsze standardy muzyki country. W koncercie wokalno-instrumentalnym usłyszymy między innymi: gitarę basową, gitarę rytmiczną, harmonijkę czy perkusję. Z kolei tydzień później, bo 7 sierpnia,  w inowrocławskich Solankach zagości Trzech Tenorów w repertuarze muzyki operowej, operetkowej i musicalowej.

Organizatorzy Inowrocławskiego Lata Muzycznego nie zapomnieli także o najważniejszych świętach. 15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego i z tej okazji na scenie muszli koncertowej w Solankach wystąpi zespół wokalno-aktorski SONANTO, który wykona popularne pieśni legionowe i ułańskie w koncercie pt. „Póki Polska żyje w nas”.

 

Nie byłoby Inowrocławskiego Lata Muzycznego bez folkowo-rockowego zespołu MITRA, który w muszli koncertowej wystąpi 21 sierpnia. Grupa Muzyczna zdobyła zaufanie  i przychylność inowrocławskiej publiczności dzięki swoim energetycznym utworom wpadającym w ucho, a co najważniejsze – dzięki niesamowitej muzykalności.

 

Mocnym akcentem Inowrocławskiego Lata Muzycznego będzie występ aktorki  i piosenkarki – JOANNY DARK. Jej interpretacji wokalnych w towarzystwie zespołu instrumentalnego będziemy mogli wysłuchać 28 sierpnia o godzinie 16:00. W projekcie „Osiecka/Przybora Ale Jazz” zaprezentuje trzynaście piosenek z tekstami geniuszy słowa. Wśród piosenek usłyszymy między innymi: „Pejzaż bez ciebie” czy „Zielono mi”.

 

Inowrocławskie Lato Muzyczne zakończą dwa wrześniowe koncerty. 4 września na scenie muszli koncertowej wystąpi Magdalena Lechowska i zespół Poema Flamenco
w piosenkach Marka Grechuty i Tuwima w klimacie flamenco. W repertuarze pojawią się między innymi: „Miłość ci wszystko wybaczy” czy „Dni, których nie znamy”.

 

Koncertowe lato w Inowrocławiu zakończy 11 września koncert zespołu Chłopcy z Placu Broni, podczas którego usłyszymy największe przeboje grupy.

 

Ciekawym punktem w programie Inowrocławskiego Lata Muzycznego będzie II Przegląd Kapel Podwórkowych organizowany przez Powiat Inowrocławski oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Inowrocławiu. Wszystkie niedzielne koncerty realizowane w ramach Inowrocławskiego Lata Muzycznego odbywają się o godzinie 16:00 w muszli koncertowej w Solankach. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu