Jesteś tutaj: HomeInowrocławNa inowrocławskich przejściach dla pieszych pojawią się wyświetlacze prędkości. Ma to poprawić bezpieczeństwo pieszych

Na inowrocławskich przejściach dla pieszych pojawią się wyświetlacze prędkości. Ma to poprawić bezpieczeństwo pieszych

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 05 grudzień 2022 15:27
Przejście na którym zamontowany będzie licznik Przejście na którym zamontowany będzie licznik Fot: UM Inowrocław

Wyświetlacze prędkości montowane przy przejściach dla pieszych mają ostrzegać kierowców, że jadą zbyt szybko. Inowrocław szykuje się do zakupu 11 takich wyświetlaczy, ponadto w ramach projektu będą zrealizowane inne mniejsze działania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Zamawiane wyświetlacze będą zasilane solarnie, będą zatem w pełni autonomiczne. Powstać mają one na przejściach dla pieszych przy ulicach:
- al. 800-lecia Inowrocławia,

- Najświętszej Marii Panny,

- Andrzeja,

- Staropoznańska,

- Szymborska,

- rtm. Witolda Pileckiego

 

W ramach tego projektu powstanie też 7 mobilnych miasteczek rowerowych, symulator roweru oraz symulator przejścia dla pieszych. Służyć będą one propagowaniu zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego wśród najmłodszych. Inowrocław pozyskał na ten cel 450 tys. zł dofinansowania, jaki będzie realny koszt pokaże postępowanie przetargowe.

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

« Październik 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu