Jesteś tutaj: HomeInowrocławZa kilka tygodni pojawią się dodatkowe pociągi do Inowrocławia

Za kilka tygodni pojawią się dodatkowe pociągi do Inowrocławia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 19 grudzień 2022 11:22

Od 9 stycznia pojawi się dodatkowy pociąg poranny pomiędzy Poznaniem i Toruniem przez Inowrocław, od lutego wzmocnione będą połączenia w południowym szczycie. Niewykluczone, że w trakcie roku oferta przewozowa jeszcze bardziej się poprawi.

 

Inowrocławski ratusz informuje, że o interwencję w tej sprawie do marszałka województwa zwracał się prezydent Ryszard Brejza. Na poniedziałkowej sesji sejmiku sekretarz województwa Aneta Jedrzejewska poinformowała, że nasze województwo z uwagi na przedłużające się rozmowy z przewoźnikami (długo trwało wyłonienie przewoźników w wieloletnim przetargu) nie mogło od razu wystąpić o konsultowanie nowych rozkładów jazdy, dlatego musieliśmy się dostosować do wolnej przepustowości. Dlatego, aby poprawić siatkę połączeń z wojewodztwem wielkopolskim, konieczne będą negocjacje z tamtejszym samorządem wojewódzkim. Planowane od 9 stycznia , a potem 1 lutego wzmocnienia były możliwe do wdrożenia bez negocjacji.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

« Październik 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu