Jesteś tutaj: HomeInowrocławŚrednio do Inowrocławia trafia około 30 ton węgla dziennie – potrzeba jeszcze około 600 ton, a święta coraz bliżej

Średnio do Inowrocławia trafia około 30 ton węgla dziennie – potrzeba jeszcze około 600 ton, a święta coraz bliżej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 15 grudzień 2022 16:27
Średnio do Inowrocławia trafia około 30 ton węgla dziennie – potrzeba jeszcze około 600 ton, a święta coraz bliżej Fot: UM Inowrocław

Czy deklaracja wojewody, iż na święta każdy zainteresowany kupi węgiel się spełni ciężko powiedzieć, widać jednak, że węgiel każdego dnia dociera – do Inowrocławia firma Kolmet, z którą samorząd podpisał umowę dostarczyła już 382 tony, co pozwolić miało zaspokoić potrzeby 282 mieszkańców – zainteresowanych inowrocławian jest jednak około trzy razy tyle.

Jutro (piątek 16 grudnia) do Inowrocławia ma trafić 125 ton typu orzech, którego w ostatnich dniach nie było na inowrocławskim składzie. Szacuje się, że pozwoli to zaspokoić 83 inowrocławian. Taki wolumen węgla zadeklarowała firmie Kolmet rządowa spółka PGE Paliwa, która jest kluczowym dostawcą węgla dla samorządów.

 

Inowrocławski ratusz informuje, że liczy, iż uda się pozyskać na przyszły tydzień kolejne 200 ton węgla, samorząd nie ma jednak wpływu na cały proces. Gdyby taka ilość węgla trafiła na Kujawy, to większość inowrocławian kupiłoby węgiel na święta, stąd też delikatnie można zakładać, że nie wszyscy dostaną ten surowiec grzewczy do Wigilii.

 

Zgodnie z regulacjami, w dystrybucji węgla przez samorządy, maksymalna cena tony nie może przekroczyć 2 tys. zł. Do naszego województwa trafia węgiel głównie importowany z Kolumbii.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

« Marzec 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu