Jesteś tutaj: HomeInowrocławPorozumienie znika z Rady Miejskiej Inowrocławia

Porozumienie znika z Rady Miejskiej Inowrocławia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 06 luty 2023 17:31

Radny Dobromir Szymański skierował w poniedziałek do nas oświadczenie, w którym informuje o tym, że nie chce być już w żaden sposób kojarzony z Porozumieniem, formacją polityczną założoną przez Jarosława Gowina. Decyzja związana jest z wejściem we współpracę przez Porozumienie z AgroUnią W Radzie Miejskiej Inowrocławia dalej będzie zasiadał, ale już jako radny niezależny.

 

Porozumienie w 2018 roku, tuż po wyborach samorządowych miało dwóch radnych w Inowrocławiu, obok Szymańskiego był to też radny Marcin Wroński. Po pierwszym rozpadzie formacji, gdy grupa działaczy z europoseł Adamem Bielanem na czele, w opozycji do polityki Jarosława Gowina, który nie popierał w pełni drogi jaką obrało Prawo i Sprawiedliwość, założyła Partię Republikańską, w tej grupie znalazł się radny Wroński.

 

Radny Dobromir Szymański przez kolejne miesiące był wierny Porozumieniu, do czasu wejścia w mariaż z AgroUnią, której lider dość niejednoznacznie wypowiada się w kwestii Rosji, wręcz krytykując nakładanie na ten kraj sankcji.

 

- Nie rozumiem argumentów za tą egzotyczną współpracą. Wiem jednak na pewno, że nie byłbym wiarygodnym jego członkiem. Nigdy nie adresowałem swojego przekazu i nie zabiegałem o interesy grupy osób, do której kieruje się pan Kołodziejczak. Mam ten komfort, że mogę postępować zgodnie ze wskazaniami swojego sumienia. Stąd moja decyzja. - informuje Dobromir Szymański. Wraz z nim w poniedziałek z Porozumienia odeszli m.in. poseł Michał Wypij oraz radny Konina Jakub Eltman.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

« Marzec 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu