Jesteś tutaj: HomeInowrocławKto na wiceprezydenta?

Kto na wiceprezydenta?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 28 maj 2024 18:58
Kto na wiceprezydenta? Fot: UM Inowrocław

Za kilka dni minie miesiąc od momentu zaprzysiężenia Arkadiusza Fajoka na prezydenta Inowrocławia. Do tej pory nie powołano jego zastępców – na karuzeli kręci się jednak kilka potencjalnych nazwisk przyszłych wiceprezydentów.

Inowrocław wiceprezydentów nie ma od jesieni, gdy w październiku prezydent Ryszard Brejza stając się senatorem odwołał z tej funkcji dwójkę wiceprezydentów.

 

W kuluarach jako najbardziej prawdopodobne nazwisko pojawia się Szymon Łepski, w przeszłości wiceburmistrz Pakości, a jeszcze wcześniej sekretarz w tej gminie. Rekomendowany ma być na to stanowisko przez struktury PiS-u, co pozwoliłoby utworzyć delikatną koalicję między prezydentem Fajokiem i tym ugrupowaniem. W przeciwieństwie do Fajoka Szymon Łepski ma spore doświadczenie w samorządzie, co jest w tym wypadku na pewno jego ogromnym atutem.

 

Problemem wobec tego nazwiska może być to, że blisko współpracował z poprzednim burmistrzem Pakości, gdzie ostatnio odbywały się przeszukania agentów CBA w związku śledztwem wokół tzw. mafii śmieciowej. Nie ma co prawda bezpośrednich powiązań Łepskiego z tą sprawą, to politycznie to, że ta sprawa toczy się akurat teraz jest jemu na minus.

 

Drugie nazwisko jakie się pojawia na giełdzie to radny Bartlomiej Stanisz, który mandat zdobył z komitetu Arkadiusza Fajoka. Gdyby został wiceprezydentem, wówczas przestanie być radny, a w jego miejsce wejdzie ktoś inny kandydujący z komitetu prezydenta.

 

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Kwiecień 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

  Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

 • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

  - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

Wiadomości z regionu