Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 15 kwiecień 2013

Mieszkańcy wsi Trzciniec chcą, aby gmina dogadała się z Bydgoszczą na uruchomienie podmiejskiej linii autobusowej do Bydgoszczy. W większości pracują i uczą się w Bydgoszcz, stąd też ważne dla nich jest uruchomienie odpowiedniej komunikacji z tym miastem. Oferta przewoźników prywatnych jest dość mało atrakcyjna.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 15 kwiecień 2013 19:59

TMMB zaprezentuje nową ,,Kronikę Bydgoską”

Od 46 lat corocznie Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy wydaje ,,Kronikę Bydgoską”, publikację przedstawiającą dorobek naukowy i kulturowy Bydgoszczy. Jest to kontynuacja tradycji przedwojennej Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 15 kwiecień 2013 16:49

Inowrocław z fotoradarów słynie

Kilka tygodni temu o Inowrocławiu było głośno za sprawą fotoradaru straży miejskiej przypominającego śmietnik. Wczoraj w interencie pojawiła się prawie 20 minutowy materiał słynnego w całej Polsce łowcy fotoradarów poświęconego stolicy Kujaw Zachodnich.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 15 kwiecień 2013 14:15

Most Króla Zygmunta III Wazy?

Stowarzyszenie Bydgoski Wyszogród wystąpiło do prezydenta Rafała Bruskiego, aby budowany most, który ma połączyć ulice Wojska Polskiego z Ogińskiego nazwać imieniem Króla Zygmunta III Wazy. W ten sposób stowarzyszenie liczy, że uda się zażegnać spór wokół propozycji nazwania tego mostu imieniem prezydenta Kaczyńskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 15 kwiecień 2013 13:28

Senator o swoim okręgu zapomniał

Jan Rulewski mandat senatora pełni w powiatach: inowrocławskim, mogileńskim, nakielskim, sępoleńskim i żnińskim. Wielu samorządowców z tych terenów odnosi jednak wrażenie, że zajmuje się głównie Bydgoszczą.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Październik 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
  • Szczecin bliżej naszego regionu

    Czekamy na budowę drogi ekspresowej S10 nie tylko dlatego, że skomunikuje nas z autostradą A1 i Warszawą, ważny jest też odcinek zachodni w kierunku Szczecina i całego Pomorza Gdańskiego. GDDKiA podpisała właśnie umowy na realizację dwóch odcinków S10 pomiędzy Piłą i Szczecinem. Ten fragment ekspresówki podzielony jest na 8 odcinków, umowy na pozostałe 6 odcinków mają być podpisane w najbliższych tygodniach.

  • Jak problem migracji widzą główni kandydaci na szefa Komisji Europejskiej? Ta debata była zupełnie inna od tej w Polsce

    W czwartek o godzinie 15 rozpoczęła się debata Eurowizji w której wystąpiło pięciu kandydatów na funkcję przewodniczącego Komisji Europejskiej, która była tłumaczona na wszystkie oficjalne języki Unii Europejskiej. To duże przedsięwzięcie medialne i próba odbycia centralnej debaty nad przyszłością Europy. Nie wszystkie siły polityczne były jednak zainteresowane tą formułą.

Wiadomości z regionu