Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: środa, 03 kwiecień 2024
środa, 03 kwiecień 2024 22:54

Smog i klimat w kampanii wyborczej (raport)

W przedostatnim dniu kampanii wyborczej analizujemy deklaracje kandydatów w temacie smogu i walki o czysty klimat. Jest to bardzo ważny temat, bo jak wynika z raportu kampanii ,,Czysty Region” z powodu smogu bydgoszczanie żyją średnio o 2,5 roku krócej. Niestety poza postulatami dotyczącymi zwiększenia terenów zielonych, których jest dość sporo – co pokazuje zrozumienie jak to ważne jest – tematyka smogu i klimatu kandydaci specjalnie tematu smogu i klimatu nie poruszają.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przed tygodniem informowaliśmy o tym, że Sąd Okręgowy w Bydgoszczy oddalił pozew, który zgłosił komitet kandydatki na prezydenta Inowrocławia Ewy Koman przeciwko komitetowi Koalicji Obywatelskiej. Chodzi o wypowiedzi radnych KO, którzy skomentowali głosowanie Porozumienia Samorządowego wraz z PiS-em przeciwko nazwie Skweru Praw Kobiet, jako zawiązanie się koalicji przez Porozumienie i PiS.

Opublikowano w Inowrocław

W środę Bydgoska Prawica przedstawiła swoje propozycje na rozwój bydgoskiej kultury. Konferencja prasowa odbyła się pod Filharmonią Pomorską, o której rozbudowie mówi się od dłuższego czasu, ale póki co nie ma jeszcze na to pieniędzy, ostatnio wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski zapowiadał, że jest blisko znalezienia budżet, ale Bydgoska Prawica zapowiada włączenie się.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 03 kwiecień 2024 14:47

Rafał Bruski nie musi prostować wywiadu

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy oddalił pozew Bydgoskiej Prawicy Łukasza Schreibera, która domagała się sprostowania przez prezydenta Rafała Bruskiego w trybie wyborczym wywiadu udzielonego Dziennikowi Gazeta Prawna, w którym ocenił, że darmowa komunikacja miejska będzie kosztować około 100 mln zł, co obiecuje Bydgoska Prawica. Bydgoska Prawica może odwołać się od wyroku do Sądu Apelacyjnego w Gdańsku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Marzec to miesiąc w którym Parlament Europejski przyjął ostateczne regulacje dotyczące funkcjonowania sztucznej inteligencji w Unii Europejskiej. Jest to pierwszy tak daleko idący akt na świecie, który np. zakazuje wykorzystywanie jej do zbyt daleko idącej inwigilacji obywateli, co na innych kontynentach staje się normą. W ramach marcowego badania Eurobarometru zapytano europejczyków czy obawiają się rozwoju technologii.

Opublikowano w Regionalne

To już ostatnie dni kampanii wyborczej, która trzeba przyznać jest dość dziwna, bowiem przekaz w niej opiera się głównie na ogólnikach, niewielu kandydatów formułuje bardziej szczegółowe postulaty. Takowe jednak się pojawiają, dlatego przygotowaliśmy pewne zestawienie ciekawszych propozycji – raport nie obejmuje konkretnego szczebla samorządowego, piszemy o kandydatach na prezydenta, do Rady Miasta, czy do Sejmiku Województwa, przez co pokazuje to też jak poszczególne szczeble samorządów się uzupełniają.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Wiadomości z regionu