Jesteś tutaj: HomeMagazynPrzegląd zagraniczny: Unia przed najważniejszą debatą w roku

Przegląd zagraniczny: Unia przed najważniejszą debatą w roku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn poniedziałek, 11 wrzesień 2023 19:28
Przegląd zagraniczny: Unia przed najważniejszą debatą w roku European Union, 2023

Po wakacyjnej przerwie prace wznawia Parlament Europejski, najważniejszym wydarzeniem tego tygodnia będzie środowa debata o stanie Unii Europejskiej, ostatnia w tej kadencji. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von den Leyen przedstawi raport o stanie Unii Europejskiej, a następnie odbędzie się publiczna dyskusja. Można powiedzieć, że w pewnym sensie po tej debacie Parlament Europejski wejdzie w tryb wyborów.

Przebieg tej debaty zrelacjonujemy oczywiście za tydzień, w kolejnym wydaniu Przeglądu zagranicznego. Można się spodziewać, że kluczowymi tematami, jakie będą poruszone to wojna na Ukrainie, w tym wsparcie jakie okazuje Ukrainie Unia. Wyzwania klimatyczne, okres letni sprzyjał wysokim temperaturom na południu kontynentu, Grecja była epicentrum pożarów. Dyskusja zapewne dotknie też prace na regulacjami prawnymi dotyczącymi funkcjonowania sztucznej inteligencji. Nie sposób będzie też nie nawiązać do kryzysu imigracyjnego, niemal każdego miesiąca dochodzi do zatonięć łodzi, którymi do Europy próbują się przedostać uchodźcy – Unia ten problem chciałaby rozwiązać poprzez ustabilizowanie sytuacji politycznej w regionach skąd uciekają uchodźcy.

 

Po debacie o stanie Unii Europejskiej głos w Parlamencie Europejskim zabierze liderka białoruskiej opozycji Swietłana Cichanouska .

 

Warte obejrzenia

« Maj 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu