Jesteś tutaj: HomeNakielskiMinister infrastruktury w Nakle o prognozach budowy drogi S-10

Minister infrastruktury w Nakle o prognozach budowy drogi S-10

Napisane przez  Nakło24.pl Opublikowano w Krajna i Pałuki środa, 02 luty 2022 23:40
Minister infrastruktury w Nakle o prognozach budowy drogi S-10 Fot: Naklo24.pl

Ważne inwestycje dla Nakła były tematem krótkiej konferencji prasowej w Nakielskim Ośrodku Kultury.  W konferencji udział wzięli minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, minister Łukasz Schreiber, starosta Tadeusz Sobol, burmistrz Sławomir Napierała oraz Kazimierz Toczko dyrektor nakielskiej Żeglugi.

 

Tematem konferencji była m.in. budowa tunelu łączącego parking park and ride z dworcem PKP w Nakle oraz budowa drogi ekspresowej S10. Droga ekspresowa, jak podkreślił burmistrz jest na etapie uzyskiwania decyzji środowiskowej. Termin dla tej inwestycji to rok 2028.

 

Mniejsze inwestycje, które mają ułatwić funkcjonowanie mieszkańców gminy Nakło, to budowa zjazdu w ramach rządowych środków inwestycyjnych Premiera Mateusza Morawieckiego w Trzeciewnicy na tereny przyległe przy cmentarzu poprawiające komunikację z terenami mieszkaniowymi oraz budowa tunelu na dworcu PKP w Nakle. W najbliższym czasie ma zostać ogłoszony przetarg na tę inwestycję.

 

- W każdej części Polski realizujemy nasz program rozwoju przebudowy ciągów komunikacyjnych drogowych i kolejowych, realizujemy zadania ważne, oczekiwane przez samorządy. Wspieramy samorządy w realizacji ich zadań własnych, przypisanych ich ustawowo - podkreślał minister Adamczyk. - Nie ma Polski A i Polski B, Polska jest jedna i ona musi być bezpieczna - dodał.

 

Poruszono także temat rozmów toczonych w sprawie ewentualnego przejęcia nakielskiej Żeglugi "pod skrzydła" ministerstwa infrastruktury. W czasie konferencji w podziękowaniu za zainteresowanie problemem Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej i prowadzeniem rozmów w tej sprawie dyrektor Kazimierz Toczko wręczył na ręce ministra Adamczyka i ministra Schreibera wykonane przez uczniów szkoły kotwice.

Warte obejrzenia

« Maj 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

  • Śmierć i zniszczenie – to dzieło waszych przyjaciół!

     To zdjęcia zniszczonego wojną Chersonia, znajdującego się obecnie pod okupacją rosyjską. Okupacyjne władze kilka dni temu zapowiedziały włączenie go do Federacji Rosyjskiej jako terenu anektowanego. Kilka dni temu ukazał się raport, z którego wynika, że w rejonie Chersona Rosjan wspierali Syryjczycy związani z reżimem Al Assada, którego – co najbardziej przeraża – niektórzy lokalni politycy z naszego regionu próbowali prezentować jako przyjaciela.

  • Gdyby zwiększyć liczbę okręgów kto zyska,a kto straci?

    W ostatnim czasie pojawiło się sporo spekulacji na temat zmiany ordynacji wyborczej. Publicznie nikt w obozie rządzącym tego jednak nie potwierdza, stąd też trudno mówić o jakimkolwiek konkrecie. Nie mniej jednak Prawo i Sprawiedliwość reformuje swoje struktury, tworząc 100 komitetów okręgowych – struktury w okręgu bydgoskim będą podzielone na okręg bydgoski (północny) i inowrocławski (południowy). Niektórzy uważają, że to wstęp do zwiększenia liczby okręgów do Sejmu z 41 obecnie do 100. Jakby taka zmiana przełożyła się na wynik wyborów?

Wiadomości z regionu