Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 26 marzec 2024

We wtorek biblioteka UKW gościła zorganizowana w szerszym porozumieniu debatę prezydencką. Trudno ją nazwać przełomową albo specjalnie miasto twóczą, bowiem kandydaci często nie odpowiadali na pytania, ale recytowali formułki ze swoich konferencji prasowych. Z tego powodu nic nowego właściwie nie zobaczyliśmy. Debata wykazała jednak ewidentny brak przygotowania do funkcji o którą się ubiega kandydatki Europejskiej Lewicy Mai Adamczyk.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ostatnim czasie pojawiło się w Bydgoszczy kilka dużych materiałów wyborczych, które pokazują, że Nowa Lewica idzie do Rady Miasta z listy Koalicji Obywatelskiej i jednocześnie popiera prezydenta Rafała Bruskiego (,,Lewica z Rafalem Bruskim). To w pewnym sensie na zarejestrowanie komitetu Europejskiej Lewicy, który jest nazwiskami anonimowy, ale może pozyskać głosy elektoratu lewicowego, który nie zobaczy innej listy z nazwą ,,lewica” do Rady Miasta. Do dziwnej sytuacji doszło natomiast w ubiegły wtorek.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 26 marzec 2024 16:43

Debata prezydencka w Bydgoszczy

O godzinie 17:00 startuje debata na urząd prezydenta Bydgoszczy. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 26 marzec 2024 14:34

PiS wyciąga w kampanii temat spalarni

Kandydujący na urząd prezydenta Inowrocławia poseł Bartosz Kownacki zapowiedział, że będzie przeciwko budowanej spalarni w Mątwach, wtóruje mu w tym Ireneusz Stachowiak z Solidarnej Polski, który od dłuższego czasu sprzeciwia się budowie spalarni. Przypomnijmy – z inicjatywą budowy spalarni wyszedł prywatny inwestor, który chciałby ją zlokalizować na terenie zakładów Ciech Soda Mątwy.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 26 marzec 2024 14:13

Diecezja Bydgoska ma już 20 lat

W poniedziałek 25 marca przypadła 20. rocznica wejścia w życie dekretu papieża św. Jana Pawła II ,,Totus Tuus Poloniae” z 25 lutego 2004 roku, który ustanowił z terenu Archidiecezji Gnieźnieńskiej – Diecezję Bydgoską. Dzisiaj Diecezja Bydgoska boryka się z poważnymi kryzysami zarówno jeżeli chodzi o powołania kapłańskie, ale też jak w całej Polsce spadła liczba wiernych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj (26 marca) o godzinie 17:00 na Bibliotece UKW odbędzie się debata której jesteśmy partnerem, którą też będziemy transmitować. Chcemy jednak wyraźnie zaznaczyć, że nie bierzemy odpowiedzialności za jej merytoryczny przebieg, bowiem poza medialni partnerzy mimo wielu próśb o konsultacje pytań, stosowali politykę faktów dokonanych, pomimo ustaleń od samego początku, że część merytoryczna debaty będzie wypracowana wspólnie.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 26 marzec 2024 10:56

Rolnikom udało się dopiąć swojego

W niedzielę zakończyły się pod Bydgoszczą protesty rolnicze, w poniedziałek w Urzędzie Wojewódzkim odbył się natomiast pierwszy doradczy zespół wojewody ds. rolnictwa, na którym rolnicy usłyszeli, że jeden z głównych ich postulatów z ostatnich dni właściwie został spełniony. Bo na dzisiaj wszystko wskazuje, że krytykowana przez rolników dyrektywa o odbudowie zasobów przyrodniczych upadnie.

Opublikowano w Regionalne

Ten rok rozpoczął się źle – w styczniu doszło do dwóch śmiertelnych potrąceń w Bydgoszczy. W obu przypadkach udział brały tramwaje. W tego typu przypadkach wina zazwyczaj leży po stronie pieszych, bowiem o ile na przejściu dla pieszych kierujący samochodami muszą im ustąpić pierwszeństwa, to w tym przypadku tramwaj ma pierwszeństwo przed pieszym. Bydgoska policja wraz z MZK przygotowała spot prewencyjny.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu