Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 12 kwiecień 2024

Nie wiemy jeszcze kto będzie wójtem Osielska od maja, ale wiemy, że będzie to członek Platformy Obywatelskiej – bowiem zarówno urzędujący wójt Wojciech Sypniewski i zwycięzca pierwszej tury Janusz Jedliński do PO należą – co jest w naszym regionie wręcz ewenementem. Można to podsumować też inaczej – w pierwszej turze osoby należące do PO zdobyły łącznie 71,5% poparcia.

Opublikowano w Bydgoszcz

- To historyczny dzień dla Europy – oświadczyła przewodnicząca Parlamentu Europejskiego po przyjęciu przez tą izbę paktu migracyjnego. Nowe przepisy mają przyśpieszyć rozpatrywanie wniosków o azyl, usprawnić odsyłanie osób niepożądanych, ale też wprowadzić solidarnościowe narzędzie relokacji, które krytykuje chociażby polska opozycja.

Opublikowano w Magazyn

Bedoes to obecnie jeden z popularniejszych polskich raperów o czym świadczą tłumy w ubiegłym roku na koncercie pod bydgoską Łuczniczką, który przyciągnął młodzież z różnych stron kraju. Operujący pseudonimem Bedoes Borys Przybylski pochodzi z Bydgoszczy, kilka miesięcy temu otworzy nad Brdą swoją wytwórnię 2115. Teraz Bedoes rozpoczyna współpracę z marką samochodową Posche i tutaj również swoją rolę odgrywa Bydgoszcz.

Opublikowano w Bydgoszcz

W marcu ukazał się coroczny raport WMO State of the Global Climate 2023, z którego wynika, że był to najcieplejszy w historii, rekordy biły też stężenia gazów. Przyglądamy się omówieniu tego raportu przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Opublikowano w Regionalne

Grecja od kilku lat znajduje się w czołówce najchętniej wybieranych zagranicznych kierunków wakacji Polaków. I choć na urlop w Grecji z powodzeniem można wybrać się np. w kwietniu albo we wrześniu, to tradycyjnie najwięcej osób wypoczywa tam w miesiącach letnich. Sprawdzamy, jakich cen last minute do Grecji można spodziewać się w okresie wakacji.

Opublikowano w Polecane

Pierwszy bydgoski przystanek wiedeński powstał w 2018 roku przy Placu Teatralnym, drugi jesienią na Gdańskiej na wysokości Chodkiewicza, dzięki podpisanym w tym tygodniu umowom do końca roku ich liczba ma wzrosnąć do czterech.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu