Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 16 kwiecień 2024

Raport NIK sprzed kilku tygodni ocenił negatywnie funkcjonowanie Narodowego Instytutu Wolności, czyli podmiotu który rozdaje każdego roku grube miliony złotych na dotacje dla organizacji pozarządowych. Izba w swoim raporcie wykazała nawet istnienie zagrożenia korupcji przy rozdziale funduszy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W niedzielę 21 kwietnia rozstrzygnie się to kto będzie prezydentem Inowrocławia – ostatnie dni to kolejni politycy popierający kandydaturę Wojciecha Piniewskiego, jego kontrkandydat Arkadiusz Fajok jeżeli chodzi o publiczne wystąpienia jest nieco mniej aktywny, tydzień zaczął od zapowiedzenia wprowadzenia darmowej komunikacji miejskiej po wygranych wyborach.

Opublikowano w Inowrocław

Za dwa lata do Polski trafi pierwszy myśliwiec piątek generacji F-35 – nie można wykluczyć, że będą one serwisowe w Bydgoszczy w Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 2, ale nie tylko ten bydgoski podmiot może zrobić dobry interes na nowych amerykańskich myśliwcach. Bydgoska firma B-Act będzie uczestniczyć w przygotowaniu wojskowego lotniska w Świdninie pod nowe mysliwce.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wybory europejskie odbędą się na początku czerwca, zgodnie z kalendarzem wyborczym listy kandydatów muszą być zarejestrowane do 2 maja – czasu zatem coraz mniej, a karuzela nazwisk krąży.

Opublikowano w Regionalne

W ramach obchodów 20-lecia powołania przez św. Jana Pawła II Diecezji Bydgoskiej zorganizowana została pielgrzymka do Włoch, aby w stolicy Kościoła diecezjanie mogli wyrazić dziękczynienie za bydgoski Kościół. W środę 10 kwietnia uczestnicy pielgrzymki wzięli udział w Audiencji Generalnej papieża Franciszka na Placu Świętego Piotra. Ojciec Święty przemówił do bydgoskich pielgrzymów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Obecnie Nowa Lewica ma wiceprezydenta Bydgoszczy i wiceprzewodniczącego Rady Miasta, w kuluarach mówi się już o tym, że w nowej kadencji, która rozpocznie się w maju - apetyty NL będą już znacznie większe – bowiem w mandatach formacja ta jest najsilniejsza od 14 lat.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu