Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 06 kwiecień 2024

 

Trendy kojarzą się zwykle bardziej z modą i designem niż z kulinariami, jednak wzrost świadomości Gości i wciąż rozrastająca się scena restauracyjna sprawiły, że obecnie to co modne, ma znaczenie również w kuchni. Trendy kształtowane są przez sytuację ekonomiczną, społeczną oraz przez kulinarnych guru. Począwszy od René Redzepiego, pioniera rewolucji lokalności w światowej haute cuisine, przez najbardziej znanego i utytułowanego szefa kuchni na świecie, czyli Gordona Ramsaya, aż po Christinę Tosi, która “sprofanowała” desery gourmet płatkami śniadaniowymi z oszałamiającym skutkiem. Aby sprawdzić, jakie trendy królują w polskich kulinariach i czym zainspirują nas Chefowie kuchni najlepszych rodzimych restauracji tym razem, nasi eksperci poddali analizie prawie 2500 popisowych dań prezentowanych w wiosennej edycji RestaurantWeek®. Zapraszamy na przegląd top trendów!

Opublikowano w Bydgoszcz

W niedzielę 7 kwietnia odbędą się wybory samorządowe, w ramach których wybierać będziemy radych kilku szczebli, a także prezydentów miast – w przypadku mniejszych gmin wójtów i burmistrzów. Lokale wyborcze otwarte będą o godzinie 7, a głosowane powinno się zakończyć o godzinie 21 (jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów). Do zakończenia głosowania będzie obowiązywała cisza wyborcza, zatem agitacja zarówno dzisiaj i jutro do godziny 21 jest zakazana. Warto o tym przypominać, bowiem docierają do nas sygnały, że chociażby na Facebook-u dochodzi do naruszeń.

Opublikowano w Regionalne

Sobota 6 kwietnia to ważny dzień dla polskiego Kościoła – w bydgoskiej bazylice, w obecności Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka oraz wielu innych biskupów, rozpoczęły się obchody jubileuszu Diecezji Bydgoskiej, która została ustanowiona w 2004 roku przez papieża św. Jana Pawła II.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ostatnim tygodniu do programu Czyste Powietrze złożono rekordową liczbę wniosków – ponad 6,6 tys. To znacznie więcej, niż wynosiła tygodniowa średnia dla 2023 roku. Zdaniem ekspertów Polskiego Alarmu Smogowego, żeby wypełnić założenia programu, liczba wniosków powinna sięgać 8 tys. tygodniowo, ale ostatnie wyniki pokazują, jak potrzebne jest wsparcie dla procesu wymiany źródeł ciepła i termomodernizacji. Instytut Ekonomii Środowiska oraz Fundacja Instrat ostrzegają jednak, że bez zabezpieczonego finansowania w długim terminie mogą się powtórzyć kryzysy jak z końcówki 2023 roku. Oceniają, że potrzeba na ten cel dodatkowych 5 mld zł z Krajowego Planu Odbudowy.

Opublikowano w Magazyn

„Święta Teresa” i „Niebo Gwieździste” - to tytuły podwójnego obrazu malarza Leona Wyczółkowskiego. Ten obraz otrzymało bydgoskie muzeum imienia tego wybitnego artysty w 1930 roku od jego żony Franciszki Wyczółkowskiej. Następnie dziesiątki lat przeleżało w magazynie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu