Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 09 kwiecień 2024
środa, 10 kwiecień 2024 00:53

Oni żegnają się z Radą Miasta

W nowej Radzie Miasta nie zasiądzie aż 15 dotychczasowych samorządowców, wśród nich są osoby, które zasiadały w niej od kilku kadencji. Zobaczmy kto od maja nie będzie pełnił funkcji radnego.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Inowrocławiu zgodnie z przewidywaniami będziemy mieli dogrywkę – znajdzie się w niej wskazywany jako jeden z faworytów tych wyborów pełniący obowiązki prezydenta Wojciech Piniewski, ale zaskoczeniem będzie już nieobecność Ewy Koman, która przegrała z Arkadiuszem Fajokiem o nieco ponad 600 głosów.

Opublikowano w Inowrocław

Od momentu poznania wyników wyborów samorządowych minęło już trochę godzin – zarówno Łukasz Schreiber oraz Joanna Czerska-Thomas uważają, że sytuacja w Radzie Miasta w nowej kadencji będzie zupełnie nowa, gdyż pod odliczeniu mandatów Nowej Lewicy mamy jedynie 9 mandatów Koalicji Obywatelskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Województwo Kujawsko-Pomorskie podpisało umowę z PESA Bydgoszcz na dostawę dwóch nowych pociągów PESA ELF. W dużej mierze będą one sfinansowane z Polskiego Ładu, czyli dotacji jakie kujawsko-pomorskie dostało od rządu w 2022 roku. W planach jest zakup łącznie 7 pociągów.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 09 kwiecień 2024 11:23

Były wojewoda burmistrzem Kruszwicy

Wybory na burmistrza Kruszwicy wygrał były wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, który w przeszłości był wiceburmitrzem u Dariusza Witczaka, który to z kolei zajął w tych wyborach dopiero trzecie miejsce. Czarnym koniem jak niektórzy się spodziewali nie stał się sołtys Tomasz Frejliszek.

Opublikowano w Kruszwica

Wybory do powiatu inowrocławskiego wygrała Koalicja Obywatelska, ale Prawo i Sprawiedliwość zdobyło tylko jeden mandat mniej, zatem kluczową rolę w układaniu powyborczej koalicji odegrają pozostałe dwa komitety, przy czym Trzecia Droga z 4 mandatami nikomu nic nie daje. Istotną rolę odegrają zatem Nasze Kujawy.

Opublikowano w Inowrocław

Z dotychczas jeszcze pełniących funkcję radnych Rady Miasta Bydgoszczy na nową kadencje wybranych zostało 16 radnych, pozostałe 12 nowo wybranych radnych to nowe postacie, z tego aż 9 osób to całkowici debiutanci w Radzie Miasta. Najbardziej konserwatywne okręgi to Łęgnowo, Wyżyny i Kapuściska oraz Błonie, Górzyskowo i Glinki – w obu tych okręgach zmienił się zaledwie jeden radny. Największe przewietrzenie miało miejsce w Fordonie, gdzie z 6 wybieranych radnych debiutantów jest 4.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu