Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 07 czerwiec 2024

W brytyjskich mediach regularnie pojawiają się publikacje, które sugerują czytelnikowi, gdzie warto warto wyskoczyć z wysp, aby ciekawie spędzić czas, a przy tym nie przepłacić. W tych publikacjach regularnie pojawia się Bydgoszcz jako jedna z tańszych opcji – mówimy o takiej skali, że powoli ciężko tego typu anglojęzyczne publikacje zliczyć. Dzisiaj spojrzymy na propozycje jednodniowych wypadów portalu Metro.co.uk.

Opublikowano w Bydgoszcz

O mandaty europoselskie z okręgu nr 2, który obejmuje województwo kujawsko-pomorskie zabiega 77 kandydatów. Poniżej przypominamy ich nazwiska. Przypominamy też, że w niedziele 9 czerwca zaznaczamy krzyżyk tylko przy jednym wybranym nazwisku. Kolejność list według losowania.

Opublikowano w Regionalne

Do końca kampanii wyborczej w Polsce pozostało koło 8 godzin, dzisiaj głosowania trwają w Irlandii i w Czechach, w czwartek głosowali już Holendrzy. W dzisiejszym wydaniu Preglądu zagranicznego omówimy wyniki sondażowe z Holandii, przyjrzymy się też ostatnim wydarzeniom z Polski, z Niemiec i Węgier.

Opublikowano w Magazyn

13 maja zwróciliśmy się do prezydenta Inowrocławia Arkadiusza Fajoka w wystąpieniu, w którym wskazaliśmy potrzebę przeanalizowania sensowności wydawania gazetki ratuszowe (,,gazety władzy) ,,Inowrocław – Nasze Miasto”. Mamy 7 czerwca, a prezydent Fajok nie raczył nawet odpisać.

Opublikowano w Inowrocław

W okręgu kujawsko-pomorskim sondaże jednoznacznie dają do zrozumienia, że mamy szansę tylko na dwóch europosłów – taka jest niestety ordynacja oraz uroki bycia najmniejszym okręgiem w kraju. Szansę na mandat posła do Parlamentu Europejskiego ma też Marcin Sypniewski zamieszkały w gminie Koronowo, który jest liderem Konfederacji na Śląsku w okręgu 2,5 raza bardziej zamieszkałym od naszego, gdzie Konfederacji ma bardzo duże szanse na mandat.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wojewoda Michał Sztybel w odpowiedzi na wątpliwości jakie krążą wokół przyszłości spółki Terminal Intermodalny Bydgoszcz-Emilianowo ujawnił publicznie protokół ze spotkania jakie odbyło się we wtorek w Urzędzie Wojewódzkim. Dowiadujemy się z niego, że gotowy na dokapitalizowanie spółki tak, aby mogła dalej przygotowywać inwestycję jest mniejszościowy udziałowiec Bydgoski Park Przemysłowo-TEchnologiczny należący do Miasta Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego w Polsce powinno zakończyć się – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów – o godzinie 21:00. Wtedy ujawnione będą sondażowe wyniki wyborów tzw. Exit Poll, co pozwoli mediom przedstawić wstępny podział 53 mandatów pomiędzy komitety. O tym jacy politycy wezmą mandaty dowiemy się po ich podliczeniu.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

  • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

    - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

Wiadomości z regionu