Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 12 luty 2016

Bydgoscy siatkarze po wtorkowym zwycięstwie w Kielcach w piątek u siebie łatwo pokonali BBTS Bielsko-Biała 3:1. 

 

Opublikowano w Sport
piątek, 12 luty 2016 19:17

Nowy obrońca z Bałkanów

Kolejny piłkarz dołączył do bydgoskiego zespołu. W piątek kontrakt podpisał bośniacki obrońca Toni Markić. 

 

Opublikowano w Sport

Na sali sejmowej podczas głosowań nad sztandarowym projektem rządu PiS 500+, w oczy rzucała się dyskusja dwóch posłów z naszego okręgu – wiceministra Bartosza Kownackiego i posła Tomasza Latosa. Po gestach tego pierwszego można odnieść wrażenie, że parlamentarzyści mieli sobie wiele do wyjaśnienia. Latos nie sprawiał natomiast wrażenia, jakoby przekonywały go wyjaśniania kolegi ministra.

Opublikowano w Regionalne

Kulisy takiego porozumienia przedstawił na spotkaniu z partią Fidesz premier Węgier Victor Orban. Według jego informacji planuje się relokacje ok. 400 - 500 tys. uchodźców z Turcji do Europy. W Turcji z racji graniczenia bezpośrednio z objętą wojną domową Syrią, schroniło się wielu uciekinierów.

Opublikowano w Magyar Hirek

Najprawdopodobniej w marcu odbędzie się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy w sprawie powstania Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. Z bardzo dużym prawdopodobieństwem możemy się spodziewać toruńskiego wniosku o odrzucenie inicjatywy już po I czytaniu. Wszystko zależeć będzie od tego, czy uda nam się przekonać większość parlamentarną.

Opublikowano w Bydgoszcz

Mapa zagrożeń ma służyć m.in. opiniowaniu lokalizacji nowych posterunków policji. Od jakiegoś czasu w naszym województwie odbywają się spotkania przedstawicieli policji z samorządami lokalnymi i mieszkańcami, w celu właściwej organizacji ochrony policyjnej w kujawsko-pomorskim. Na przyszły tydzień policjanci planują 108 takich spotkań.

Opublikowano w Bydgoszcz

Prezydenci Bydgoszczy i Torunia napisali do premier Beaty Szydło list, w którym zwracają się z prośbą o priorytetowe potraktowanie budowy drogi S-10 pomiędzy tymi miastami. Niepokój samorządowców wywołało unieważnienie przetargu na studium przygotowawcze.

 

Opublikowano w Bydgoszcz

Miasto Inowrocław liczy, iż ulicę Magazynową przejmie na swoje utrzymanie województwo, co pozwoliłoby dokonać jej modernizacji z Regionalnego Programu Operacyjnego. Pierwsze rozmowy z Zarządem Województwa już się w tej sprawie odbyły. Mieszkańcy mają zyskać dzięki temu przede wszystkim parking przy dworcu.

Opublikowano w Inowrocław

W czwartek przed Sejmem odbył się protest przeciwko podatkowi obrotowemu w formie proponowanej przez rząd. Podatek, który w założeniu miał przeciwdziałać unikaniu opodatkowania przez zagraniczne sieci handlowe, a przez to bronić polski handel, według rodzimych handlowców będzie ich gwoździem do trumny. Na manifestacji pojawiło się wiele treści żałobnych, które mają uświadomić rządzącym, iż mogą doprowadzić do upadku polskiego handlu.

Opublikowano w Regionalne

Służby marszałka konsekwentnie działają w celu niezrealizowania rewitalizacji linii kolejowej nr 356 na odcinku Bydgoszcz – Szubin – Kcynia. Może się jednak wkrótce okazać, iż środki unijne do naszego regionu tak szybko nie popłynął, gdyż wątpliwości ma Ministerstwo Rozwoju. Ponadto sprawą może się zainteresowania Komisja Europejska po piśmie Rady Miasta Bydgoszczy.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30