Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 07 lipiec 2016

Jedna z galerii handlowych (kapitał niemiecki) promuje seanse letniego kina, które nie kryjmy, mają również za cel przyciągnąć klientów. Inicjatywa zorganizowania letniego kina zrodziła się również na starówce, ale nie wiadomo czy dojdzie do skutku, z powodu zaporowych stawek za zajęcie pasa ruchu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przynajmniej tak uważa prezydent Rafał Bruski i jego pełnomocnik ds. utworzenia metropolii Łukasz Krupa. Odejście rządu od ustawy o związkach metropolitalnych wymusiło potrzebę poszukania nowej formy współpracy Bydgoszczy z sąsiadami. Taką ma być powstanie stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego – Metropolia Bydgoszcz.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 07 lipiec 2016 13:23

Nowy rozgrywający w Łuczniczce

Rozgrywający Patryk Szczurek będzie od nowego sezonu PlusLigi zawodnikiem Łuczniczki Bydgoszcz. 

 

Opublikowano w Sport

Rozmawiamy z ekspertem Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego, socjologiem medycyny dr. Stanisławem Maksymowiczem na temat sytuacji młodych lekarzy w Polsce i jej wpływu na nasze bezpieczeństwo zdrowotne. Temat wydaje się na czasie również w naszym regionie, gdyż Region Bydgoski NSZZ Solidarność uważa, że sprawą powinna zająć się Wojewódzka Komisja Dialogu Społecznego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Mikołaj Głuszkowski (były działacz Stowarzyszenia Piłkarskiego ,,Zawisza”, działający również w probydgoskich organizacjach) na swoim blogu odnosi się do entuzjazmu jaki towarzyszy piłce nożnej w naszym kraju po dobrych występach naszej reprezentacji na Euro2016, przy tym wyraża ubolewanie, że w Bydgoszczy piłka upada. Publikujemy treść całego wywodu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W połowie czerwca, podczas wizyty w Bydgoszczy sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa zapalił zielone światło dla budowy drogi ekspresowej S-10 do 2022 roku na odcinku Bydgoszcz – Solec Kujawski – Toruń. Gdyby doszło jednak do zmiany wariantu przebiegu trasy, to inwestycja ta ulec mogłaby opóźnieniu.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Październik 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31