Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 08 lipiec 2016

W piątek Urząd Miasta Bydgoszczy złożył do wojewody wniosek o wydanie decyzji ZRID na rozbudowę ulicy Kujawskiej wraz z rondami Bernardyńskim i Kujawskim. Głównym celem inwestycji będzie zbudowanie połączenia tramwajowego obu rond, co dopełni schemat komunikacji szynowej w mieście.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od dłuższego czasu w kuluarach spekuluje się na temat tego co może wydarzyć się na regionalnym rynku gazetowym. W regionie trwają spekulacje, gdyż decyzje zapadają znacznie wyżej. Głównym graczem na rynku mediów lokalnych w kujawsko-pomorskim jest Verlagsgruppe Passau z Pasawy w Bawarii.

Opublikowano w Regionalne

Stowarzyszenie ,,Dwie Korony” wyraziło odezwę do bydgoskich środowisk, aby tegoroczną 60-tą rocznicę spalenia zagłuszarki Radia Wolna Europa na Wzgórzu Dąbrowskiego, obchodzić w ramach ustanowionego przez parlamenty Węgier i Polski Roku Solidarności. Jak pisze węgierski publicysta Zoltán Veczán, wydarzenia bydgoskie bydgoskie były następstwem Poznańskiego Czerwca oraz rewolucji w Budapeszcie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kiedy zakończy się remont dworca PKP w Inowrocławiu? Ciężko oszacować, obecnie trwa bowiem proces wybory nowego wykonawcy, który dokończy nieukończony remont przez poprzedników. Prace budowlane pierwotnie miały się zakończyć jesienią ubiegłego roku.

Opublikowano w Inowrocław

Jak już wspomnieliśmy jakiś czas temu, Stowarzyszenie Piłkarskie ,,Zawisza” podjęło działania w celu startu piłkarskiego Zawiszy w rozgrywkach B klasy. Niezbyt przychylne nastawienie władz miasta nikogo nie zniechęca, dlatego przygotowania do sezonu idą pełną parą.

Opublikowano w Sport

Jak informuje nas biuro posła Krzysztofa Brejzy, który w imieniu mieszkańców interweniował w GDDKiA, powstać ma ponad 27 km dróg dojazdowych do budowanej obwodnicy.

Opublikowano w Inowrocław

Stojący na czele Zarządu Województwa Piotr Całbecki uważa, że dokumenty rządowe i wojewódzkie nie dążą do połączenia Bydgoszczy i Torunia w jeden organizm miejski, ale oba miasta mają w przyszłości być między sobą bardziej zurbanizowane i tworzyć zespół miejski. Warto przytoczyć ten pogląd, aby zrozumieć, do czego dąży prowadzona od kilkunastu lat polityka na szczeblu województwa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30