Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 03 październik 2023

Nie jest to najnowsza informacja, bo sprzed tygodnia – w Polsce, a tym bardziej w naszym regionie przeszła jednak bez większego echa. W Mesie w stanie Arizona minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podpisał z amerykańskim koncernem zbrojeniowym Lockheed Martin umowę offsetową na utworzenie w Bydgoszczy Centrum Serwisowania Śmigłowców. Ta umowa z kolei jest powiązana z planami zakupu przez Polskę 96 śmigłowców bojowych Apache od Amerykanów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Problem ze skażeniem terenów przez Zachem oraz ryzykiem, że chemikalia dotrą do Wisły, a dalej mogą skazić Morze Bałtyckie stając się problemem międzynarodowym ciągnie się za nami, a przede wszystkim za Bydgoszczą od wielu lat w ostatnich latach znacznie wzrosła ich świadomość. Politycy Koalicji Obywatelskiej chcą po wyborach powołać zespół parlamentarny, aby w końcu ten problem zacząć realnie rozwiązywać.

Opublikowano w Bydgoszcz

- Bydgoszcz nie jest w tej chwili miastem, o które widać jakby wszyscy posłowie równo zabiegali. - ocenia w rozmowie z nami lider listy Konfederacji w okręgu bydgoskim Marcin Sypniewski. Zapraszamy do obejrzenia rozmowy z nim.

Opublikowano w Bydgoszcz

O tym, że podległy Urzędowi Marszałkowskiemu Kujawsko-Pomroski Fundusz Rozwoju zaczął za środki europejskie, które miały służyć promocji gospodarczej województwa, zaczął udawać niezależne media już informowaliśmy. Mamy obecnie kampanie wyborczą i jak się okazuje, KPFR który powinien skupiać się na wspieraniu regionalnej gospodarki, postanowił bawić się w komentatorów politycznych, wygłaszając tezy jednoznacznie stojące po jednej ze stron sporu politycznego, czyli w praktyce KPFR włączył się w kampanię wyborczą, choć przecież komitetem wyborczym nie jest.

Opublikowano w Regionalne

Kilka dni temu doszło pod Inowrocławiem do próby samobójczej – 34-latek z myślami samobójczymi chciał skoczyć pod pociąg, na szczęście gdy pociąg zaczął się zbliżać do niego pojawili się policjanci, którzy uniemożliwili mu ten zamiar i przekazali go pod opiekę lekarzy.

Opublikowano w Inowrocław

Marcin O., który w lutym 2022 roku na płycie Starego Rynku w Bydgoszczy powtarzał po Wojciechu O. groźby śmierci wobec parlamentarzystów oraz wymachiwał przedmiotem wyglądającym jak pistolet. Z tego powodu zaraz po swoim przemówieniu został zatrzymany przez policję. W ubiegłym tygodniu Sąd Apelacyjny w Gdańsku wydał prawomocny wyrok skazujący.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29