Jesteś tutaj: HomeSportPo paralekkoatletycznym Grand Prix

Po paralekkoatletycznym Grand Prix

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport poniedziałek, 22 lipiec 2019 16:32
Po paralekkoatletycznym Grand Prix Po paralekkoatletycznym Grand Prix

Były to pierwsze zorganizowane w Polsce zawody z cyklu paralekkoatletycznego Grand Prix. Bydgoszcz znalazła się w wśród tegorocznych gospodarzy razem z Dubajem, Pekinem czy Paryżem. Przez trzy dni (piątek – niedziela) na stadionie Zawiszy zmagało się sportowo ponad 500 niepełnosprawnych sportowców z 34 krajów.

Polską gwiazdą tych zawodów była Lucyna Kornobys, która najpierw w piątek ustanowiła rekord świata w rzucie dyskiem na odległość 19,31 m., a dzień później została światową rekordzistką w rzucie oszczepem na odległość 16,45 m. Jak sama przyznała o ile w rzucie dyskiem czuła formę na rekord globu, to w oszczepie była trochę zaskoczona.

 

Polki ogólnie dobrze sobie radziły w konkurencjach rzutowych. W innej kategorii wagowej rzutu oszczepem wygrała Agnieszka Borowska.

 

Za rok na bydgoskim Zawiszy będzie jeszcze ciekawiej, za sprawą organizowanych w czerwcu paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy.

 

Warte obejrzenia

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021