Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 26 styczeń 2015

Rada Miejska w Inowrocławiu wyraziła zgodę na przekazanie dwóch działek sąsiadujących ze stadionem Goplani na rzecz rozwoju filii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przez władze województwa kujawsko-pomorskiego. Opozycja była przeciwko, gdyż nie podobało im się przekazanie miejskich działek bezpłatnie.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 27 styczeń 2015 00:10

Więcej samolotów lata do Warszawy

Od wczoraj do stolicy z Bydgoszczy lata jeden samolot więcej. Linie Eurolot zwiększają liczbę dziennych połączeń z 2 do 3. Godziny lotu wybrano z myślą o przedsiębiorcach. Dodatkowy samolot, to także większa szansa na dogodną przesiadkę z Warszawy na lot zagraniczny.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 26 styczeń 2015 23:37

S-10 nie łączy politycznie

W jedności trwa kujawsko-pomorskie – te słowa pisane po łacińsku na sztandarze województwa mają świadczyć o jego politycznej jedności. Dyskusja o drodze ekspresowej S-10 pokazała, że w tak ważnej dla kujawsko-pomorskiego sprawie o tę jedność trudno. Co prawda Sejmik stanowisko przyjął, ale praca nad nim pokazywała, że cały czas liczą się interesy poszczególnych powiatów.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 26 styczeń 2015 20:31

PiS chce tajnych obrad

Radni Prawa i Sprawiedliwości chcą specjalnej sesji Rady Miasta Bydgoszczy poświęconej przygotowaniom do prywatyzacji Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. To posiedzenie miałoby być jednak utajnione, czyli na obrady nie zostaliby wpuszczeni mieszkańcy i dziennikarze.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 26 styczeń 2015 18:23

Dronem w Bydgoszczy tak łatwo nie polatasz

Coraz częściej osoby zajmujące się wideo filmowaniem posiadają latające drony do wykonywania ujęć z powietrza. Robią one piorunujące wrażenie w filmach promujących miasta oraz duże inwestycje np. mosty. Z racji ceny jest to jednak cały czas technologia luksusowa (dobry dron kosztuje średniej klasy używany samochód) i nie każdy oferujący filmy ślubne może sobie na niego pozwolić. W przypadku Bydgoszczy korzystanie z drona nie jest aż takie łatwe.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 26 styczeń 2015 17:02

Radny pyta czy konkurs o pracę to fikcja?

Czy można robić nadzieje na pracę ludziom, którzy i tak nie wygrają tego konkursu – takie dość stanowcze zarzuty w swojej interpelacji wobec władz miasta Inowrocławia wyraził radny PiS Maciej Basiński. Chodzi o sprawę konkursu na stanowisko naczelnika wydziału w Urzędzie Miasta. Od kilku tygodni w mediach przewija się nazwisko przyszłej naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej, choć konkurs na stanowisko ogłoszono dopiero w ubiegłym tygodniu i jeszcze przez kilka dni osoby chętne mogą zgłaszać swoje aplikacje.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 26 styczeń 2015 16:41

Powrót Koronowa do ziem polskich

26 stycznia 1920 roku mało kto z nas pamięta tą istotną datę, która miała ogromny wpływ na dotychczasowe życie miasteczka Koronowa. A mianowicie 95 lat temu Koronowo zostało wyzwolone przez tzw. „Błękitną armię” , pod przewodnictwem gen. Hallera. Była to armia, która powstała we Francji, ale złożona z polskich ochotników i emigrantów.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo
poniedziałek, 26 styczeń 2015 10:17

Tylko Zawiszy żal!

Wydarzenia z ostatniego tygodnia pokazały, że atmosfera wokół Zawiszy w najbliższym czasie się nie poprawi i podjęta przez radnych próba mediacji znajduje się na samym początku na spalonym gruncie. Najgłośniejszym echem w mediach odbił się idiotyczny incydent z trumnami i sprofanowanymi krzyżami. Ktokolwiek się go dopuścił, to było bardzo głupie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30