Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: środa, 13 lipiec 2022

Media samorządowe, czyli publikatory przypominające media tradycyjne, ale wydawane przez samorządy,  w praktyce podległe prezydentowi, raczej były traktowane jako zjawisko negatywne. W Bydgoszczy do tej pory, poza niechlubnym przypadkiem ,,Kuriera Ratuszowego”, za czasów prezydenta Dombrowicza, udawało nam się tego zjawiska unikać. Ostatnio jednak widoczne są pewne zakusy bydgoskiego ratusza w kierunku takiego medium samorządowego.

Opublikowano w Bydgoszcz

W lutym Województwo Kujawsko-Pomorskie ogłosiło przetarg na zakup 5 nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych, na potrzeby regionalnej kolei. Najpierw opóźniało się otwarcie ofert w tym przetargu, od tego momentu minęły już ponad dwa miesiące, a nie wybrano najkorzystniejszej umowy. Trzeba jednak się śpieszyć, bowiem projekt powinien być rozliczony do końca przyszłego roku inaczej grozić będzie utrata unijnego dofinansowania. Takie zamówienie na ostatnią chwilę może być też problemowe dla producentów taboru.

Opublikowano w Regionalne

Spółki komunalne są wyłączone z rządowej tarczy antyinflacyjnej, NSZZ Solidarność zgłosiło jednak już taki postulat, aby również tego typu mienie publiczne było objęte rządowym wsparciem niwelującym skutki inflacji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Powiat inowrocławski jest miejscem ,gdzie stopa bezrobocia jest ponad dwa razy większa od średniej dla kraju, to także ten obszar gdzie ten problem jest powyżej średniej dla naszego województwa. Czerwiec był kolejnym miesiącem, w którym w powiecie inowrocławskim notowano największy (w liczbach bezwzględnych) spadek liczby zarejestrowanych bezrobotnych.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 13 lipiec 2022 17:52

Radni pokłócili się i sobie poszli

Środa, 13 lipca jest ostatnim dniem funkcjonowania komisji doraźnej ds. MZK, co prawda autobusy i tramwaje jeżdżą już normalnie, ale media zainteresować mogły wnioski i rekomendację jakie wypracowała komisja. Zanim jednak radni do nich doszli to zdążyli się pokłócić i wyjść na kilku godziną przerwę.

Opublikowano w Bydgoszcz

– Najlepszym momentem na działania dla klimatu jest tak naprawdę wczoraj, drugim najlepszym jest dzisiaj, a najgorszym – jutro. Powinniśmy zakasać rękawy i wziąć się do pracy – mówi Jacek Hutyra, doradca ds. strategii klimatycznej w Orange Polska. Jak podkreśla, walka ze zmianami klimatu wymaga regulacji i rozwiązań systemowych, kształtowanych przez rządy i instytucje międzynarodowe, oraz zaangażowania biznesu, który ma największe możliwości działania i redukowania swojego wpływu na środowisko. Każdy konsument swoimi wyborami i działaniami może się jednak przyczynić do walki ze zmianami klimatu – podkreśla oficer klimatyczny Orange.

Opublikowano w Magazyn

W ubiegłym tygodniu w Młynach Rothera zainaugurowano wystawę pt. ,,Wojna oczami dziecka. Ból i Nadzieja”, która przedstawia rysunki ukraińskich dzieci, które do miasta partnerskiego Czerkas uciekły z pierwszej linii frontu – z Kijowa, Mariupola, Severodoneska, i Charkowa. Bydgoską wystawą zainteresowało się kilka ukraińskich mediów, głównie związanych z Czerkasami.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Lipiec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

  • Wybory samorządowe dopiero w 2024 roku

    Wybory prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz radnych odbędą się dopiero na wiosnę 2024 roku, bieżąca kadencja potrwa zatem 5,5 roku, czyli będzie o prawie 40% dłuższa niż poprzednie. Prezydent Andrzej Duda podpisał 22 listopada ustawę przedłużającą kadencję jednostek samorządu terytorialnego – kadencja zakończy się 30 kwietnia 2024 roku, wybory będą musiały się zatem odbyć przed tym terminem.

  • W Dzień Kolejarza województwo otrzymało 5 nowych pociągów od PESA

    25 listopada to dla kolejarzy szczególny dzień, tego też dnia PESA Bydgoszcz przekazała Województwu Kujawsko-Pomorskiemu 5 nowych pociągów Elf2, które pasażerów mają wozić już od soboty. Zamówienie w głównej mierze sfinansuje Unia Europejska, w ramach niewykorzystanych przez województwo środków z perspektywy finansowej 2014-2020. Uroczystego przekazania pociągów dokonano na stacji Toruń Główny.

Wiadomości z regionu