Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 24 luty 2024

Gdy 7 grudnia 2017 roku w bydgoskim ratuszu zawierano porozumienie w sprawie opracowania studium dla przebiegu obwodnicy Białych Błot nikt nie mógł się spodziewać, że przez kolejne ponad 6 lat te prace studialne nie ruszą. Obwodnica Białych Błot to swego rodzaju telenowela, która się nadal ciągnie, bo samorządy podkreślają jak są zainteresowane, ale nie ma konkretów.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę 24 lutego zebrali się Ukraińcy, widać było sporo dzieci, niektórzy trzymali zdjęcia poległych na froncie. Ukraińców przyszli wspierać Polacy i Białorusini. Milczeniem, które stało się wyrazem bezradności uczczoną tą smutną dla Ukrainy rocznicę.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego już jakiś czas temu odwołało z funkcji prezes Joannę Kuligowską-Roszak, w piątek 23 lutego Sąd Rejonowy w Bydgoszczy wykreślił ją z rejestru, czyli odwołanie stało się już prawomocne. Według sądowego rejestru od wczoraj radiem kieruje Cezary Wojtczak jako likwidator, w praktyce obowiązki te pełni już około dwóch tygodni.

Opublikowano w Bydgoszcz

Za nami tydzień protestów rolniczych, które utrudniały nam życie. Są to największe protesty w Polsce w ostatnich latach, szacuje się, że w województwie kujawsko-pomorskim obok obszarów przygranicznych, skala tych protestów jest najwyższa. Nie bez powodu w poniedziałek na nadzwyczajnej sesji zbierze się Sejmik Województwa. Z drugiej strony padają zarzuty, że działania rolników nie sprzyjają Ukrainie w obronie przed Rosją.

Opublikowano w Regionalne

Spore zmiany mają się pojawić w bydgoskiej komunikacji miejskiej już w marcu – oznacza to, że czeka nas znacząca korekta rozkładów jazdy, ale kursów ma być znacznie więcej. W szczególności wzmocniona będzie komunikacja pomiędzy Fordonem i centrum Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jutro przypadnie II niedziela Wielkiego Postu, z okazji I niedzieli bp. Krzysztof Włodarczyk wystosował do wiernych Diecezji Bydgoskiej list pasterski, w którym zachęca do refleksji na bydgoskim Kościołem. Jest to chyba najbardziej odważne tego typu wystąpienie ordynariusza bydgoskiej diecezji od czasu jej ustanowienia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu