Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 03 luty 2024

Tramwaje typu 805Na produkowano w Chorzowie do 1992 roku, jeszcze nie tak dawno dominowały one na bydgoskich ulicach. Wadą tych wysłużonych konstrukcji są schody, które są niezbyt korzystne dla osób z ograniczonymi możliwościami ruchu. Dlatego artykułowane było oczekiwanie wymiany ich na nowoczesne tramwaje niskopodłogowe. Był czas, gdy śmiano się, że miasto gdzie znajduje się siedziba PESA nie ma nowoczesnych tramwajów, dzisiaj mamy ten moment, gdy coraz trudniej załapać się na przejazd Konstalem, a będzie jeszcze trudniej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako likwidatora Radia PiK pod koniec stycznia wskazało w komunikacie dziennikarza Eryka Hełminiaka. Sąd Rejonowy w Bydgoszczy nie wpisał jednak do tej pory Hełminiaka jako likwidatora, według wpisu KRS likwidatorem Radia jest Paweł Kusak, jednocześnie Joanna Kuligowska-Roszak jest prezesem radia. W tej sytuacji pytanie – kto rządzi Radiem PiK? Jest bardzo aktualne.

Opublikowano w Bydgoszcz

- Bydgoszcz jest miastem niewykorzystanych szans, ale jednocześnie piękną szansą i piękną nadzieją – powiedział poseł Łukasz Schreiber, który jako pierwszy ogłosił, że będzie kandydował na funkcję prezydenta Bydgoszczy. Jego kandydaturę ogłosił europoseł Kosma Złotowski w obecności osób, które wyraziły poparcie dla jego kandydatury.

Opublikowano w Bydgoszcz

– Relacje handlowe między USA a Polską są solidne i zyskują na sile, obserwuję ogromne zainteresowanie prowadzeniem tu interesów – mówi Mark Brzezinski, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce, który w miniony weekend odebrał nagrodę specjalną w 31. edycji konkursu Lider Polskiego Biznesu Business Centre Club m.in. za zasługi na rzecz pogłębiania więzi transatlantyckich. Jak wskazuje, po wybuchu wojny za wschodnią granicą Polska zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, czym zwróciła uwagę także przedstawicieli amerykańskiego biznesu i inwestorów. Z drugiej strony środowisko biznesowe w Polsce również wykazuje duże zainteresowanie współpracą z amerykańskimi firmami. – Zadaniem dyplomatów jest umożliwianie rozwijania tych kontaktów – podkreśla ambasador.

Opublikowano w Magazyn

W piątek zakończyła się misja nadinspektora Piotra Leciejewskiego w roli komendanta wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy – funkcję tę sprawował od marca 2020 roku. Nowym komendantem został insp. Jakub Gorczyński, do tej pory zastępca komendanta wojewódzkiego z Radomia.

Opublikowano w Regionalne

Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Opublikowano w Sport

Warte obejrzenia

« Marzec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu